Małgorzata Kucharska

Fizjoterapeutka oraz trener przygotowania motorycznego

Wykształcenie

2013 - 2016
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, kierunek fizjoterapia – studia magisterskie
2009-2012
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, kierunek fizjoterapia – studia licencjackie

Biogram

Fizjoterapeutka – absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Od wielu lat ciągle pogłębia wiedzę i powiększa swój warsztat z zakresu terapii manualnej według niemieckich standardów.

W swojej pracy terapeutycznej kieruje się zasadą, że jednym z najważniejszych czynników w drodze do poprawy zdrowia oraz lepszego samopoczucia jest odpowiednio postawiona diagnoza, zrozumienie mechanizmu, który doprowadził do powstania dysfunkcji oraz precyzyjna terapia.

Często powtarza, że w pracy z pacjentem liczy się przede wszystkim profesjonalizm, zaangażowanie w osiąganiu celów terapeutycznych oraz atmosfera zbudowania na zaufaniu i życzliwości. Największą satysfakcję daje jej obserwowanie postępów pacjenta i jego powrót do wcześniejszej sprawności – wie, jak ważną funkcję pełni wsparcie pacjenta w osiąganiu małych celów, które dzięki współpracy z fizjoterapeutą buduje właściwe nawyki a w efekcie końcowym przyspieszają powrót do zdrowia i pełnej sprawności.

Kocham swoją pracę za nieustanne możliwości, dzięki złożoności i niesamowitej funkcji ludzkiego organizmu. Uwielbiam patrzeć na efekty swojej pracy i wspólnie z pacjentami cieszyć się ich powrotem do zdrowia.

Małgorzata Kucharska

Leczenie

Profilaktyka i fizjoterapia kręgosłupa - zarówno po urazach jak i w przypadku schorzeń wynikających z trybu życia i pracy90%
Profilaktyka i fizjoterapia stawów obwodowych70%
Łagodzenie objawów nerwobólu100%
Wsparcie fizjoterapeutyczne pacjentów przed i po operacjach ortopedycznych85%

Moje kursy i szkolenia

 • Terapia manualna wg standardów IFOMPT MT I zakończona egzaminem:
  EB stawy obwodowe- badanie
  EII terapia stawów obwodowych
  KI kręgosłupa- badanie
  K II terapia kręgosłupa
  E III stawy obwodowe dwu- i trójwymiarowe mobilizacje
  EM IV stawy obwodowe techniki mobilizacji mięśniowe
  K III kręgosłup mobilizacji dwu- i trójwymiarowej
  KM kręgosłup techniki mobilizacji mięśniowej/ stabilizacji mięśniowej
 • Medyczny Trening Terapeutyczny dla fizjoterapeutów – moduł I,II,III
 • Movement System Impairment – Kręgosłup Lędźwiowy i Staw Biodrowy
 • Kinetic Control – Kręgosłup Szyjny i Obręcz Barkowa: Diagnostyka, ocena i funkcjonalna rehabilitacja mechanicznych dysfunkcji ruchu
 • Seminarium „Nowoczesne trendy w fizjoterapii sportowej i przygotowaniu motorycznym”
 • Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach obręczy barkowej
 • Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu kolanowego

Trening

Trening personalny kobiet90%
Trening młodych sportowców70%
Trening medyczny100%
Trening w wadach postawy 100%85%

Klienci o Małgosi

Rehabilitacja na najwyższym poziomie. Pani Małgorzata Kucharska jest zaangażowaną profesjonalistką, z bardzo dużą wiedzą teoretyczną i praktyczną. Szczerze polecam i pozdrawiam.

D B
Opinie Google

Bardzo dobry gabinet rehabilitacji, profesjonalne podejście Pani Małgorzaty Kucharskiej pozwoliło mi uniknąć operacji kolana. Rehabilitacja dostosowana do aktualnych potrzeb i wymagań. Pozdrawiam i polecam Blueball.

Jaroslaw Peterko
Opinia Google

Profesjonalne podejście do pacjenta. Trafiona diagnoza pani Małgorzaty Kucharskiej sprawiła że zmniejszyły się dolegliwości bólowe kręgosłupa. Polecam każdemu !!!

Maciej Ponitka
Opinie Google

Witam jestem mega zadowolony profesjonalne podejście mnie pomogli bardzo polecam najlepsza pani trener i fizjoterapeutka Małgorzata Kucharska wyleczyła bark kolana pozdrawiam i dziękuje !!!

Tomek Ludwikowski
Opinie Google

Od lat borykałam się z ogromnym bólem kolan. Bywały dni, że uniemożliwiały mi chodzenie. Dzień bez bólu był świętem. Od 2 miesięcy chodzę do Małgorzaty Kucharskiej na fizjoterapię i muszę powiedzieć, że nie spodziewałam się tak szybkich rezultatów. Dzięki ćwiczeniom i masażom zapomniałam o bólu! Nie budzę się z bólem, mogę normalnie siadać, chodzić, nawet robić przysiady. To niesamowite. Polecam wszystkim BlueBall, a przede wszystkim Małgosię, która jest profesjonalistką w swoim fachu.

Basia Siembab
Opinie Google

Jestem zadowolony ze współpracy z Panią M. Kucharską. Miałem problem z barkiem po wypadku i po serii spotkań z Panią Gosią oraz mojej codziennej pracy rehabilitacyjnej ból na chwilę obecną jest zdecydowanie mniejszy niż na początku. Powoli robię postępy aby w przyszłości wrócić do uprawiania sportu, który jest moją pasją. Pani Gosia jest bardzo miłą i ciepłą osobą, potrafi wesprzeć w trudnych chwilach, żeby się nie poddawać tylko iść do przodu. Po około 3 miesiącach współpracy odczułem że bark jest zdecydowanie silniejszy, przy jednoczesnym zmniejszaniu się dolegliwości bólowych. Polecam Panią Gosię z całego serca.

Piotr Strokosz
Opinie Google

Umów wizytę BlueBall

Witaj, miło mi że poświęciłeś chwilę na poznanie mojej osoby. Jeśli przekonały Cię moje kompetencje i osiągnięcia, zapraszam Cię do umówienia wizyty w najbliższym możliwym terminie.