Rafał Piętak

Fizjoterapeuta oraz trener przygotowania motorycznego

Wykształcenie

2009 - 2014
Tytuł magistra fizjoterapii zdobyty w Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach

Biogram

Z wykształcenia fizjoterapeuta z pasji sportowiec.
Obecnie łączy działania medyczne z pracą jako trener przygotowania motorycznego.
W pracy specjalizuje się w leczeniu dolegliwości bólowych kręgosłupa, stawów obwodowych oraz rehabilitacji po zabiegowej.

Dzięki zainteresowaniom ciągle rozwija się w strefie treningu personalnego a ciągły rozwój w postaci specjalistycznych szkoleń oraz uczestnictwo w kursach przygotowania motorycznego pozwoliło na zwiększanie kwalifikacji w obu dziedzinach – co niewątpliwie cieszy jego pacjentów, natomiast pasje rozwija w górach jako narciarz oraz wspinacz skalny. Rafał jest byłym członkiem klubu siatkarskiego oraz sekcji sztuk walki (Kickboxing, MuayThai). Obecnie w czasie wolnym podróżuje po Polce oraz świecie uprawiając narciarstwo oraz wspinaczkę.

Dzięki wszechstronnemu doświadczeniu zdobytemu w wielu prywatnych i państwowych ośrodkach prowadzę skuteczną diagnozę, terapię oraz rehabilitację ortopedyczną.

Rafał Piętak

Leczenie

Bóle promieniujące90%
Terapia bólu kręgosłupa70%
Problemy z drętwieniem narządów ruchu100%
Bóle obręczy barkowej85%
Urazy sportowe89%
Rekonstrukcje wiązadeł74%

Moje kursy i szkolenia

 • Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu kolanowego
 • Szkolenie metodą McKenzie poziom A
 • Współczesne Metody Diagnostyki i Leczenia Dysfunkcji Tkanek Miękkich: Mięśniowo – powięziowe rozluźnianie (Myofascial Release), Techniki Aktywnego Rozluźniania (Active Release Technique)
 • Kurs masażu klasycznego – Akademia Sztuki Masażu „Menos” w Katowicach, seminarium „Masaż klasyczny i relaksacyjny”
 • Kręgosłup – Osteopatyczna diagnostyka i leczenie – D.O. Mazur Szkolenia
 • Kinesiotaping
 • Szkolenie metodą OMT Kaltenborn – Evjenth Konzept: Kurs zaawansowany; badania i leczenia odcinka szyjnego kręgosłupa, badania i leczenia odcinka lędźwiowego kręgosłupa i miednicy, badania i leczenia kończyny górnej oraz stretching mięśni kończyny górnej, badania i leczenia kończyny dolnej oraz stretching mięśni kończyny dolnej, badanie i leczenie odcinka szyjnego oraz piersiowego kręgosłupa i żeber, badanie i leczenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa i miednicy, badanie i leczenie kończyny górnej, badanie i leczenie kończyny dolnej
 • Biodro -staw życia – Dr Biernat
 • Stopa- nasza podpora – Dr Biernat
 • Bark nie musi być skomplikowany – Dr Biernat

Trening

Trening personalny90%
Trening motoryczny i sportowy młodych zawodników70%
Trening seniorów100%
Specjalistyczny indywidualny trening medyczny85%
Fizjoterapia sportowa dla wspinaczy78%

Moje kursy i szkolenia

 • Elite Perfomance Institue – Przygotowanie motoryczne sportowców
 • Ocena funkcjonalna FMS Gliwice
 • Kształtowanie motoryczne w ujęciu funkcjonalnym

Klienci o Rafale

W 5 miesiącu po operacji stawu biodrowego nie mogłam samodzielnie chodzić bez kul.Dopiero kontakt z p.Rafałem przyniósł oczekiwany skutek .Po zaleconych ćwiczeniach,ciągłej kontroli,korekty i systematyczności wykonywanych ćwiczeń stanęłam na nogi.
Przemiły,ciepły człowiek z pełnym,fachowym zaangażowaniem i podejściem do pacjenta,super przewodnik w powrocie do pełnej sprawności. Dlatego też polecam P.Rafała każdemu niezdecydowanemu,bo jest naprawdę świetnym fizjoterapeutą do którego będę wracać w razie potrzeby.

Gola Goli Golasowska
Opinie Znany Lekarz

Polecam Pana Rafała, gdyż uzyskałam od niego profesjonalną pomoc po doznanej kontuzji. Dzięki jego wiedzy oraz zainteresowaniu moim problemem, wyjaśniono przyczynę moich dolegliwości. Nadal kontynuuję rehabilitację u tego specjalisty, gdyż wzbudza moje zaufanie, a zajęcia przebiegają w miłej atmosferze.

Monika H.
Opinie Znany Lekarz

Chciałbym podziękować BlueBall, a w szczególności Rafałowi Piętakowi za ostatnie dwa lata opieki fizjoterapeutycznej. Ten czas poświęcony był głównie treningom siłowym, dzięki którym osiągnąłem ogromny progres i jako amator sportów, nie pamiętam słowa „kontuzja” 😊 Z czystym sumieniem polecam to miejsce i na pewno będę tutaj wracać !

Maciek
Opinie Google

Ogromna wiedza i jeszcze większe zaangażowanie w pomoc pacjentowi! Lekarz kompetentny, znający się na swojej profesji. Specjalista przez duże „S”. Fachowe zabiegi dzięki, którym w znacznym stopniu poprawiła mi się ruchomość stawów biodrowych. dodatkowo postawił trafną diagnozę Polecam wszystkim cierpiącym!

Elżbieta
Opinie Znany Lekarz

Trafiłam do p. Rafała z bólem kręgosłupa lędźwiowego oraz szyjnego. Świetny specjalista z bardzo dobrym podejściem do pacjenta. Polecam pana Rafała gdyż otrzymałam od niego profesjonalna pomoc. W przyszłości na pewno jeszcze skorzystam z usług pana Rafała.

Lidia T.
Opinie Znany Lekarz

Polecam. Bardzo fachowo i miło jednocześnie. Rzetelnie wytłumaczona dolegliwość i sposób dalszego leczenia. Pozdrawiam

Tomasz W.
Opinie Znany Lekarz

Umów wizytę BlueBall

Witaj, miło mi że poświęciłeś chwilę na poznanie mojej osoby. Jeśli przekonały Cię moje kompetencje i osiągnięcia, zapraszam Cię do umówienia wizyty w najbliższym możliwym terminie.