Wykonaj pierwszy krok

Leczenie otyłości i nadwagi w BlueBall

O samej tkance tłuszczowej wiemy coraz więcej – nie są to tylko zbędne, utrudniające życie kilogramy, ale czynna metabolicznie struktura, która wydziela własne czynniki hormonalne i zapalne. Leczenie otyłości jest długotrwałe i złożone – ale obecnie jest skuteczne i możliwe, a każdy utracony trwale kilogram to wielki krok do zdrowia!

Kilka ważnych słów o otyłości i nadwadze

Jeśli jesteś Gościem naszej strony i czytasz te słowa to najpewniej Ciebie lub kogoś bliskiego właśnie ta choroba dotknęła. Tak, po pierwsze – to jest choroba.
Nie defekt kosmetyczny, nie wygórowane oczekiwania wobec własnej sylwetki i presja wszechobecnego kultu idealnego ciała. Otyłość jest chorobą przewlekłą, z tendencją do nawrotów, która nieleczona prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Krzysztof Olech
Fizjoterapeuta BlueBall

Nasza wizja leczenia otyłości

Nie można leczyć, zmieniać nawyków żywieniowych, trenować bez gry zespołowej!

Najskuteczniejsze jest leczenie otyłości pod opieką zespołu wielodyscyplinarnego, dlatego decydując się na współpracę z Blueball spotkasz się z lekarzem, dietetykiem, trenerem personalnym oraz psychologiem.
Tak złożone często podłoże tej choroby wymaga wielokierunkowego działania i indywidualnego podejścia do każdego z Pacjentów.

Gdy poznamy się bliżej, zakończony zostanie pierwszy etap współpracy – przygotowanie do leczenia. Nasz zespół opracuje dostosowany do Ciebie plan leczenia z propozycją lekarskich wizyt kontrolnych, ustali plan żywieniowy i treningowy. Po uzyskaniu Twojej akceptacji – możemy zacząć działać!

Zadzwoń do nas

Odpowiemy na wszystkie pytania
i wskażemy optymalną ścieżkę leczenia.

Leczenie otyłości i nadwagi – Dla kogo i kiedy?

Dla każdego, kogo wskaźnik BMI przekracza normę, kto ma nieprawidłowy obwód talii!
Każdy moment jest dobry aby rozpocząć zdrowienie i zmianę nawyków!

Leczenie choroby otyłościowej to proces długotrwały (to choroba przewlekła!) i złożony.
W Blueball leczymy zgodnie ze światowymi i polskimi wytycznymi nowoczesnej terapii tej choroby.
Promowana niegdyś zasada – „po prostu mniej jeść i więcej się ruszać” – z którą spotykają się do tej
pory pacjenci z chorobą otyłościową jest zupełnie niewystarczająca i nieaktualna.
Przyczyny otyłości są zróżnicowane, każdy Pacjent wymaga optymalnego planu leczenia i
indywidualnej diagnostyki oraz ustalenia własnych celów terapii. Każdy z naszych Pacjentów, zgodnie z
zasadami, jest objęty opieką zespołu interdyscyplinarnego w skład którego wchodzą:

  • 1. Lekarz
  • 2. Dietetyk
  • 3. Fizjoterapeuta
  • 4. Psycholog
  • 5. Chirurg bariatryczny (w razie wskazań)
Stawiamy na ustalenie przyczyny otyłości, trwałe zmiany nawyków, Stawiamy na zdrowie!

Jakie są możliwości leczenia otyłości?

Leczymy holistycznie. Leczymy w zespole. Leczymy Twoją chorobę, ale tylko razem z Tobą!

Dietorerapia

Na podstawie dokładnej analizy nawyków żywieniowych nasz doświadczony dietetyk ułoży indywidualny plan dietetyczny, uwzględniając Twoje preferencje i możliwości. W czasie spotkań dietetyk prowadzi edukację, która z czasem zapewni podejmowanie właściwych decyzji i całkowitą samodzielność w codziennym odżywianiu. Będzie smacznie, różnorodnie i kolorowo!

Aktywność fizyczna

Nie ma żadnego leku, żadnej metody terapeutycznej która potrafi zastąpić ruch! Nasz fizjoterapeuta spotka się z Tobą, aby wspólnie ustalić plan aktywności fizycznej. Bez obaw, to specjalista, doradzi jak zrobić to stopniowo i bezpiecznie! Zanim się zorientujesz ruch będzie przyjemnością!

Skuteczne leki

Tak! To już możliwe! Obecnie w Polsce mamy zarejestrowane aż 3 leki wspomagające redukcję masy ciała. Nasz lekarz na podstawie indywidualnej diagnostyki, wywiadu i badań dodatkowych ustali wraz z Tobą optymalną metodę farmakoterapii jeśli będzie wskazana.

Wsparcie psychologiczne

Każdy Pacjent zmagający się z problemem otyłości ma wskazanie do choć jednorazowej rozmowy z psychologiem. Wierzymy w leczenie przyczyn choroby, a ta często znajduje początek w jedzeniu emocjonalnym i potrafi być maską obniżonego nastroju. Dbanie o ciało zacznijmy od dbania o psyche!

Chirurgia bariatryczna

Według indywidualnych wskazań kierujemy do współpracującego z nami, doświadczonego chirurga. To skuteczna metoda leczenia, którą na różnych etapach terapii można i należy rozważyć.

Chorobę otyłościową można i trzeba leczyć – terapia jest długotrwała tak jak w chorobach przewlekłych. Wiemy, że jej koszty mogą być początkowo dużym wydatkiem, ale wszystkie badania mówią o tym jedno – taniej leczyć chorobę otyłościową niż czekać na jej nieodwracalne skutki. Dopiero leczenie jej powikłań i związana z nimi niepełnosprawność może być prawdziwym obciążeniem.