Skuteczne leczenie i regeneracja złamań kości

Exogen w BlueBall

 

Exogen to technologia naturalnego procesu leczenia kości, która wykazała znaczące korzyści w porównaniu z obecnymi metodami regeneracji i gojenia. Urządzenie Exogen pomaga pacjentom powrócić do swoich codziennych zajęć i zregenerować kości w krótszym czasie. Exogen emituje bezpieczne i całkowicie bezbolesne fale ultradźwiękowe o niskiej intensywności, które wzmacniają naturalne procesy naprawcze kości w organizmie.

W czym pomaga Exogen?

 • Aparat Exogen przyspiesza zrost złamań o 38%
 • Aparat Exogen stymuluje i wzmacnia proces gojenia tkanki kostnej
 • Aparat Exogen wspomaga gojenie w 86% przypadkach braku zrostu po złamaniu
 
 

Badania kliniczne wykazały, że Exogen wykorzystując pulsacyjne ultradźwięki o niskim natężeniu, przyspiesza proces gojenia świeżych złamań o 38% a wskaźnik wyleczonych niezrastających się samoistnie złamań wynosi 86%. Użycie urządzenia jest niezwykle łatwe i trwa 20 minut.

0%
Przyspieszenie gojenia świeżych złamań według wskazań o 38%
0%
Wysoki wskaźnik gojenia przypadków braku zrostu wynoszący 86%
0%
Wysoki poziom przestrzegania zaleceń dotyczących leczenia, potwierdzony klinicznie w 91% przypadków
0 min
20-minutową terapię można łatwo dopasować do planu dnia

Jak działa urządzenie Exogen?

 
 
 
 

Urządzenie Exogen wykorzystuje ultradźwięki o niskim natężeniu do wspomagania naturalnego procesu gojenia się tkanki kostnej.

01.

Stymulacja
 

Exogen wysyła fale ultradźwiękowe przez skórę i otaczające ją tkanki miękkie, aby dotrzeć do miejsca złamania kości.

02.

Aktywacja
 
 

Fale ultradźwiękowe aktywują określone receptory komórkowe, uruchamiając serię reakcji zwanych kaskadą.

03.

Zwiększona ekspresja
 

Urządzenie ultradźwiękowe Exogen zwiększa ilość czynników gojących kości poprzez aktywację mikrokrążenia, stymulację uwalniania czynników wzrostu i poprawę proliferacji komórek.

Słowniczek

 
 
 
 
 • COX-2 to jedna z dwóch izoform enzymu cyklooksygenazy, bierze udział w procesie gojenia ran. Jest aktywowana pod wpływem czynników związanych ze stanem zapalnym,
 • Prostaglandyna E2 (PGE2) – znana również jako dinoproston – jest naturalnie występującą prostaglandyną o właściwościach oksytocynowych, która jest stosowana jako lek,
 • Czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego (VEGF) jest czynnikiem wzrostu zaangażowanym w tworzenie i regenerację naczyń krwionośnych,
 • BMP podobnie jak inne białka morfogenetyczne kości, odgrywa ważną rolę w rozwoju kości i chrząstki.

Zamów Exogen do domu

 
 
 
 

Skontaktuj się z nami i zarezerwuj termin wypożyczenia urządzenia Exogen do swojego użytku. Pacjenci, po krótkim przeszkoleniu, sami wykonują zabiegi w domu. Minimalna zalecana liczba zabiegów to 20. 

 • Urządzenie wysyłamy kurierem
 • Płatność na konto bankowe lub za pobraniem
 
 

+48 7 96 96 96 71
biuro@blueball.pl 

  Co powoduje problemy ze zrostem kości?

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  • Umiejscowienie złamania (np. kość łódeczkowata,kość udowa, obojczyk)
  • Przyjmowanie środków steroidowych i niektórych leków
  • Niedobór substancji odżywczych
  • Niewydolność naczyniowa
  • Otyłość – osteoporoza
  • Podeszły wiek
  • Palenie tytoniu
  • Cukrzyca

  Praktyczne wskazówki dla użytkowników Exogen

  Przed rozpoczęciem leczenia

   
   
   
   
   

  Jeżeli twój lekarz zasugerował stosowanie terapii urządzeniem Exogen, poproś go o przekazanie zdiagnozowanego opisu złamania oraz zdjęć rentgenowskich, celem udokumentowania braku postępów zrostu złamanej kości.

  W trakcie leczenia

   
   
   
   
   

  Podczas codziennego korzystania z urządzenia Exogen, wewnętrzny monitor użytkowania będzie automatycznie rejestrował datę, godzinę i czas trwania każdej sesji terapeutycznej. Ponieważ Exogen stale mierzy stopień przestrzegania przez Ciebie zaleceń, wiesz, że otrzymasz najbardziej efektywną terapię. Spełnienie tego wymogu jest potwierdzane przez kontrolę zwróconego urządzenia po zakończeniu cyklu leczenia.

  Po leczeniu

   
   
   
   
   
   
   

  Po stosowaniu urządzenia Exogen przez co najmniej 120 dni, Twój lekarz wykona nowe zdjęcia rentgenowskie, aby ocenić postęp gojenia się problematycznego złamania. Po zakończonej terapii, lekarz lub inny podmiot opieki zdrowotnej zlecający leczenie będzie proszony o wypełnienie formularz oceny skuteczności leczenia.

  Zalety urządzenia Exogen

   
   
   
   

  Działanie urządzenia Exogen zostało potwierdzone przez więcej badań klinicznych niż w przypadku  jakiegokolwiek innego środka wspomagającego leczenie złamań. Większość ludzi nie będzie w stanie usłyszeć działania urządzenia Exogen, to właśnie sprawia że ten idealny produkt leczniczy może towarzyszyć nam w codziennej rutynie bez dodatkowych niedogodności.

  Większość pacjentów korzysta z urządzenia podczas czytania lub oglądania telewizji. Ponad 90% pacjentów uważa, że urządzenie jest łatwe i wygodne w codziennym użytkowaniu zgodnie z zaleceniami.

  Zadzwoń do BlueBall

   

  Witaj, mam na imię Agnieszka i z przyjemnością odpowiem na Twoje pytania na temat urządzenia Exogen. Zadzwoń do naszego centrum i dowiedz się o terminach rezerwacji aparatu.