Leczenie, terapia oraz zabiegi dla pacjentów

Rehabilitacja i Fizjoterapia w BlueBall

Oferujemy indywidualną fizjoterapię według najwyższych światowych standardów. Prowadzi ją profesjonalna i doświadczona kadra fizjoterapeutów, która stale i z pasją podnosi swoje kwalifikacje na szkoleniach, kursach, konferencjach i sympozjach. Specjalizujemy się w rehabilitacji pacjentów po urazach sportowych i operacjach ortopedycznych. Sportowcom i sportowcom amatorom zapewniamy rehabilitację specyficzną dla uprawianej dyscypliny.

Leczymy
manualnie

Nasze wieloletnie doświadczenie i osiągane efekty, zdecydowanie potwierdzają skuteczność terapii manualnej. Stosowane przez nas techniki diagnostyczne oraz terapeutyczne pomagają nam w wykryciu przyczyn dolegliwości a następnie w opracowaniu metody leczenia dopasowanych do pacjenta.

Leczymy
ruchem

Niezwykle istotną część procesu leczenia jest prawdziwy ruch. Efekty ćwiczeń fizycznych o charakterze leczniczym obejmują m.in. zwiększenie wytrzymałości mięśni, poprawę ogólnej wydolności organizmu, poprawę ruchomości stawów oraz korekcję nieprawidłowych nawyków ruchowych. Bez tych mechanizmów proces regeneracji nie jest trwały.

Leczymy najlepszym sprzętem

W pełnym procesie regeneracji i rehabilitacji, poza rękami terapeuty równie istotną rolę pełnią przyrządy jaki się posługuje. Jesteśmy na bieżąco z nowymi technologiami i nieprzerwanie rozbudowujemy nasze zaplecze, codziennie korzystając z narzędzi wspomagających szybki powrót pacjentów do pełnej funkcjonalności.

Zwiększamy jakość funkcjonowania

Zakres leczenia

Leczymy by nie bolało!

Rozumiemy trudy życia z bólem,  robimy wszystko by zwiększyć Twój komfort w codziennym funkcjonowaniu.

Opieka pourazowa (po kontuzji i po operacji)

W ramach opieki pooperacyjnej i pourazowej oferujemy szereg usług, które przyspieszą powrót do pełnej sprawności.

Neuralgie i napięcia tkanek

Potocznie zwane nerwobóle takie jak m.in. rwa kulszowa są w istocie efektem napięcia tkanek, które skutecznie redukujemy dając odczuwalną ulgę.

Wady postawy (skoliozy, lordozy, kifozy)

Leczenie wad postawy to nie tylko problemy pleców lecz także zrotowane miednice i inne asymetrie na które mamy metody.

Zerwania i naderwania (mięśnia, ścięgna, więzadła)

Niepozorne zdarzenia, które potrafią ograniczyć a nawet wykluczyć codzienną aktywność nawet na długie tygodnie.

Nowoczesne zabiegi lecznicze

Leczenie tkanek Indiba®Activ, Laser wysokoenergetyczny, kinesiotaping, suche igłowanie i wiele innych zabiegów wspomagających

Pierwsza wizyta w BlueBall

Opowiedz nam swoją historię
 

Fakt powierzenia nam swojego zdrowia wraz z zaufaniem to dla nas największy przywilej. Zapoznaj się ze wstępnym przebiegiem pierwszego spotkania, to dla nas kluczowy moment aby zrozumieć istotę problemu i przygotować dla Ciebie najlepszy plan leczenia.

Pakiety zniżkowe

Nawet 230 zł oszczędności!
 

Jeśli Twoja terapia wymaga częstszych wizyt w naszym centrum, skorzystaj z naszego pakietu obniżającego koszt pojedynczej wizyty. Dla każdego nowego pacjenta, który skorzysta z tej oferty, przygotowaliśmy dodatkowo kilka gratisów!

Wywiad

 
 

Niezbędna do zrozumienia nękającej Cię dolegliwości jest historia chorobowa oraz dotychczasowy przebieg i postępowanie lecznicze. Jeśli dysponujesz dokumentacją medyczną z poniższej listy, zabierz ją na pierwsze spotkanie.

  • USG
  • RTG
  • Rezonans magnetyczny
  • Wypis szpitalny

Planowanie rehabilitacji

 
 

Biorąc pod uwagę wnioski z przeprowadzonego wywiadu oraz badania diagnostycznego, jesteśmy w stanie oszacować i wdrożyć dla Ciebie skuteczny plan leczenia i rehabilitacji. W każdym przypadku będzie on dostosowany nie tylko do wymogów rekonwalescencji ale również do Twojego stylu życia.

Terapia i leczenie

 
 

Niewykluczone, że podczas wywiadu będziemy badać Twoją dolegliwość a zaraz potem zaczniemy pierwszą terapię. Z tego powodu – dla Twojego komfortu – na pierwszą i każdą kolejną wizytę przyjedź w odzieży / obuwiu, które nie będzie dla Ciebie obciążeniem, jest łatwo zdejmowalne i komfortowe.

Być może proces Twojego leczenia będzie obejmował również ćwiczenia, przydatne będzie na pewno obuwie zamienne oraz odzież sportowa.

Udogodnienia

 
 

Poza terapią manualną oraz ćwiczeniami rehabilitacyjnymi, które zawsze odbywają się w naszym centrum, pacjenci mają również dostęp do platformy on-line, na której układamy dedykowane plany ćwiczeniowe, które można wykonywać w domu. Wszytko zawarte jest w pakiecie naszych usług bez dodatkowych kosztów.

Ból pleców, kręgosłupa czy odcinka szyjnego jest powszechnym problemem zdrowotnym, spowodowanym złą postawą, brakiem aktywności fizycznej ale również siedzącym trybem pracy. W BlueBall leczenie bólu oraz wszelkiego rodzaju zwyrodnień jest wysoce zindywidualizowane i uzależnione od wieku, zawodu i Twojego stylu życia. Nasi fizjoterapeuci pomogą skorygować i utrwalić w Tobie dobre nawyki niezbędne w codziennym funkcjonowaniu.

Leczenie osteopatią jest dobrą alternatywą dla pacjentów, którzy zmagają się z przewlekłym bólem, którego nie są w stanie zdiagnozować i wyleczyć innymi metodami. Kilka wizyt u naszego osteopaty często jest w stanie wyeliminować ten uciążliwy problem – nawet w przypadku, kiedy inni specjaliści zalecają już wyłącznie poddanie się operacji.

Specjalizujemy się w rehabilitacji pacjentów po urazach, kontuzjach oraz operacjach ortopedycznych. Celem leczenia jest zminimalizowanie negatywnych skutków urazu oraz bezpieczny powrót do wykonywania dotychczasowych czynności codziennego życia. Oferujemy indywidualną terapię według najwyższych światowych standardów.

Stawy skroniowo – żuchwowe (mowa, żucie, ziewanie) to jedne z najczęściej używanych stawów w ludzkim ciele, które poza spełnianiem swoich podstawnych funkcji, mogą również powodować różnego rodzaju dolegliwości. Specjalizujemy się w przywróceniu pełnej sprawności funkcjonowania aparatu mowy poprzez terapię manualną, we współpracy ze specjalistami.

Skolioza, lordoza, czy koślawość kolan i stóp to tylko kilka chorób związanych z wadami postawy, która dotyka nie tylko dzieci czy młodzież ale i również dorosłych. Nasze centrum rehabilitacji specjalizuje się w leczeniu tych dolegliwości, dobierając indywidualny program leczenia do każdego pacjenta. Terapia ma na celu nie tylko korekcję deformacji czy krzywizn ale także poprawę jakości codziennego funkcjonowania.

Nasi fizjoterapeuci poprzez pracę z dziećmi wpływają na jakość wzorców postawy oraz ruchu, kształtowanie prawidłowego mechanizmu reakcji postawy oraz korygują inne problemy zdrowotne typu: obniżone lub wzmożone napięcie mięśniowe, wady stóp oraz koślawość kolanek. Terapia w naszym ośrodku odbywa się w miłej i przyjaznej dla dziecka atmosferze, która ma na celu poprawę funkcjonowania zaburzonych parametrów.

Fizjoterapia sportowa to przede wszystkim skuteczne leczenie kontuzji i urazów doznanych podczas uprawiania różnego rodzaju sportu. Nasz zespół profesjonalistów z zaangażowaniem dobiera indywidualnie proces leczenia dla każdego z przypadków. Poprzez skuteczną terapię manualną, ćwiczenia rehabilitacyjne oraz inne formy specjalistycznych terapii, pacjenci mogą myśleć o szybkim powrocie do aktywności fizycznej.

Fizykoterapia to jedna z powszechnych form fizjoterapii, w której na organizm lub miejsce dolegliwości oddziałuje się rozmaitymi bodźcami fizycznymi. Wykorzystuje się do tego nowoczesne i specjalistyczne urządzenia, tak aby pomóc pacjentom w drodze do szybkiego powrotu do zdrowia. Do najpopularniejszych zabiegów należą elektroterapia, ultradźwięki, suche igłowanie, kinesiotaping oraz indiba, które są doskonałym uzupełnieniem procesu rehabilitacji.

Przekonaj się o naszej skuteczności!

Zadzwoń do nas i umów dogodny dla Ciebie termin spotkania z terapeutą.