Spraw by praca była bardziej komfortowa

Szkolenie z ergonomii pracy BlueBall

 
 
 
 
 
 
Pracownicy, którzy stale pracują na nogach, są bardziej narażeni na urazy, takie jak ból pleców, ból szyi, problemy z postawą i napięciem mięśniowym. Nie mniej dotkliwie w swoich obowiązkach, narażeni są pracownicy biurowi, którzy większość czynności wykonują na siedząco przed komputerem. Jako że jesteśmy jednym z najlepiej ocenianych ośrodków na rynku śląskim i zmagamy się z podobnymi problemami zdrowotnymi naszych pacjentów w codziennej praktyce, wiemy jakie działania podejmować aby niwelować występowanie podobnych zjawisk. 
Nasze szkolenia to wynik pasji i zamiłowania do dzielenia się wiedzą na temat zdrowego trybu życia, prewencji i ochrony zdrowia oraz praktycznych wskazówek, które pomogły już setkom pacjentów w BlueBall. Skorzystaj z tej okazji i dołącz do naszej społeczności budując kulturę zdrowia i dobrego samopoczucia w Twojej organizacji.

Proste
rozwiązania

 
 
 

Wykorzystując zasady ergonomii tworzymy nawyki pracy, które wspierają komfort w codziennych obowiązkach. Stosujemy proste rozwiązania, bo wiemy, że tylko takie mają realny wpływ na skuteczne utrwalenie. Pokażemy Ci ćwiczenia, które pomagają złagodzić ból szyi i pleców, oraz takie, które poprawiają krążenie. Popraw zdrowie i produktywność dzięki ergonomii pracy!

Specjalistyczna wiedza

 
 

Nasza wiedza jest bogata, głęboka i wielopłaszczyznowa. Zakres specjalizacji, jaki nasz zespół poszerza dzięki regularnym szkoleniom i kursom wybiega znacznie poza usługi fizjoterapii, obejmując również zagadnienia z dziedziny medycyny, sportu oraz psychologii. Pozwól nam zaopatrzyć Cię w przydatną i praktyczną wiedzę!

Odczuwalna skuteczność

 
 

Przeszło dekada, którą poświeciliśmy na zdobycie cennej wiedzy o problemach z jakimi borykają się nasi pacjenci, ukształtowała w naszej pracy metody skutecznej prewencji i łagodzenia dokuczliwych objawów w związku z wykonywaną pracą. Skorzystaj z tej wiedzy dzięki naszym praktycznym szkoleniom.

Jak pomagamy Klientom?

Audyt / Analiza miejsca pracy

czas ok 5h
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Opiera się na ocenie wykonywanych podczas pracy czynności, analizie niezbędnego czasu do ich wykonania, powtarzalności, środowiska pracy oraz zasad ich przestrzegania przez pracowników Państwa firmy.

Szkolenie w formie teoretycznej

czas ok 1,5 do 2h
 
 
 
 
 
 
 
 

Czyli otwarty wykład na temat ergonomii pracy i życia na którym poruszymy poniższe zagadnienia:

 • Jak działa nasze ciało, na czym polega podstawowa biomechanika i dlaczego warto dbać o najbardziej ergonomiczne pozycje podczas pracy
 • Podyskutujemy na temat najczęstszych problemów zdrowotnych, co może boleć i dlaczego
 • Podpowiemy jak radzić sobie z codziennymi dolegliwościami układu ruchu
 • Zwrócimy uwagę na tzw.” czerwone flagi” czyli zaawansowane problemy bólowe
 • Poruszymy temat podstawowej farmakoterapii, dawkowania i zasadności zażywania konkretnych leków bez recepty
 • Przedstawimy aktualny przegląd metod tzw. „autoterapii”
 • Zwrócimy uwagę na rolę ergonomii dnia codziennego, czyli tego co robimy poza pracą
 • Porozmawiamy na temat odpowiedniej aktywności fizycznej i właściwego odżywiania oraz ich wpływu na komfort naszego życia
 • Zaproponujemy proste i efektywne ćwiczenia i inne rozwiązania w celu minimalizowania negatywnych skutków pracy fizycznej i obciążeń psychofizycznych

Szkolenie w formie praktycznej

czas ok 1h
 
 
 
 
 
 
 

Warsztaty praktyczne prowadzone są dla wybranej grupy lub wszystkich pracowników i zawierają:

 • Ćwiczenia minimalizujące negatywne skutki pracy
 • Ćwiczenia autoterapii z wykorzystaniem prostych przyrządów takich jak wałek i piłeczka tenisowa
 • Ćwiczenia wzmacniające, prewencyjne, ćwiczenia oddechowe

Nasza oferta szkoleniowa

Szkolenia dla firm

Prowadzimy szkolenia pomagające pracownikom budować pozytywne nawyki zmniejszające ryzyko urazów i chorób zawodowych.

Oferta skierowana jest do poniższych sektorów zawodowych:

 • pracowników biurowych, m.in.: sektor IT, branża projektowa, outsourcing,
 • przedstawicieli handlowych,
 • pracowników fizycznych we wszystkich branżach charakteryzujących się wysokim ryzykiem dolegliwości bólowych wynikających z pozycji, którą wymusza praca: sektor HoReCa, branża budowlana (magazynierzy, kurierzy, dostawcy, monterzy)

Wyspa fizjoterapeutyczna

Odwiedzamy Państwa firmę z wykwalifikowanym Teamem BlueBall Academy podczas standardowego dnia pracy lub imprezy otwartej: pikniku, festynu, urodzin firmy, safety days, imprezy integracyjnej.
 
 
 

Wyspa fizjoterapeutyczna to miejsce, w którym umożliwiamy pracownikom całodniowy dostęp do:

 • konsultacji specjalistycznych z fizjoterapeutami,
 • wywiadów lekarskich,
 • mini-sesji szkoleniowych,
 • paneli dyskusyjnych,
 • sesji terapii manualnej.

Jesteśmy dostępni dla pracowników przez cały czas, co stanowi zarówno atrakcję, wyjątkową okazję do zbadania potrzeb zdrowotnych i jednocześnie daje możliwość edukacji w zakresie ergonomii pracy w przystępnej dla każdego formie.

Fizjoterapeutyczne SOS

Wspieramy Państwa pracowników ekspresowymi konsultacjami fizjoterapeutycznymi w sytuacjach dużego obciążenia pracą.
 
 

Prowadzimy ultraszybkie sesje terapii manualnej (w mobilnym gabinecie w Państwa firmie lub bezpośrednio na stanowisku pracy), uczymy, jak zadbać o ergonomię pracy w krótkotrwałych okresach zwiększonego ryzyka kontuzji takich jak m.in.:

 • nadgodziny wynikające z sezonowej większej ilości pracy,
 • zwiększona produkcja,
 • dodatkowe dostawy,
 • częste wyjazdy służbowe.

Zapytaj nas jak możemy zwiększyć jakość pracy w Twojej firmie

Skorzystaj z indywidualnie dopasowanej oferty szkoleń z ergonomii pracy

Klienci którzy nam zaufali

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Szkolenia i warsztaty realizowane przez BlueBall Academy były wydarzeniem w ramach Programu Health & Wellness dla Pracowników Dior, wobec którego mieliśmy bardzo wysokie oczekiwania. Już po pierwszych spotkaniach i konsultacjach wiedzieliśmy, że mamy do czynienia z profesjonalistami reprezentującymi bardzo wysoki poziom merytoryczny, a przede wszystkim ludźmi z ogromną pasją i talentem do zarażania innych zdrowymi nawykami oraz korzyściami płynącymi z dbania o nasze zdrowie. Dzięki temu zarówno porady fizjoterapeutyczne, jak i dietetyczne mają swoją kontynuację do dziś – Pracownicy kontynuują nawyki, nad którymi pracę rozpoczęli podczas warsztatów. Doceniamy również łatwość kontaktu oraz bardzo dużą elastyczność w zakresie dopasowania materiału do naszych potrzeb.  Polecamy współpracę z BlueBall Academy zarówno w imieniu Działu HR jak i naszych zadowolonych Pracowników.

Parfums Christian Dior
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jednym z tematów szkoleń okresowych z zakresu bhp są czynniki uciążliwe występujące na stanowiskach pracy w tym transport ręczny. Udział w szkoleniach specjalistów z  BlueBall rzucił zupełnie nowe światło na obciążenia związane z tymi czynnościami.
Informacje dotyczące procesów zachodzących w organizmie człowieka podczas wykonywania pracy oraz techniki i sposoby redukcji zagrożeń były niezwykle cenne i w znacznym stopniu przyczyniły się do poprawy warunków pracy i jakości życia naszych pracowników.
Świeże spojrzenie oraz ogromne doświadczenie pomogły nam z innej strony spojrzeć na problemy występujące podczas pracy i wdrożyć odpowiednio przygotowane programy naprawcze.
Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z BlueBall i z pewnością będziemy korzystać z ich doświadczenia oraz wiedzy.
Makro Cash&Carry

Zobacz pozostałe referencje