Case Study Łukasz Habaj

Łukasz Habaj

Biznesmen & kierowca rajdowy
 

Polski biznesmen i utytułowany kierowca rajdowy. Założyciel serwisu eSky oraz agencji pracy tymczasowej Work Express. Współpracę z Łukaszem rozpoczęliśmy na przełomie maja 2017 roku, z założeniami opieki treningowej, przygotowania motorycznego oraz opieki fizjoterapeutycznej. Współpracę opraliśmy z nastawieniem przygotowania do startów w Rajdowych Mistrzostwach Europy i osiągnięcie jak najlepszego wyniku.

Cele treningowe

Co chcieliśmy osiągnąć?

Celem w naszej współpracy było przygotowanie ciała rajdowca do obciążeń w trakcie wielodniowych rajdów w Mistrzostwach Europy. Dotyczyło to głównie treningu siłowego – przeciążenia w samochodzie są ogromne, na kierowce działają ogromne siły którym musi on przeciwdziałać w skrócie musi być tak silny jak jego silnik. Specyficznymi celami w motoryce były również ćwiczenia mające poprawić szybkość reakcji i koordynację ruchową. Wykorzystywaliśmy do tego specjalny system świateł do treningu reakcji. Trening ciała i głowy!
Celem dodatkowym była jak najlepsza opieka ” po” – fizjoterapia i regeneracja

Trening siłowy i wytrzymałościowy 100%
Trening szybkość reakcji100%
Trening koordynacji100%
Trening mobilności100%

Okres treningowy

Jak długo to trwało?

Treningi odbywały się w BlueBall pod okiem trenerów Krzysztofa Olecha i Michała Kafarskiego, z częstotliwością 2 jednostek 1,5h/tydzień, dodatkowo zawodnik miał rozpisany plan ćwiczeń siłowych i mocy który realizował w dogodnym dla siebie miejscu na komercyjnej siłowni.
Równocześnie Łukasz trenował w formie kolarskiej podnosząc swoje parametry wydolnościowe.
Prerehab – czyli przygotowanie i regeneracja ciała odbywała się 1/tydzień.

0 / tydzień
Przygotowanie i regeneracja
0 / tydzień
Częstotliwość treningu
0 godziny
Jednostka treningowa

Opieka fizjoterapeutyczna

Regeneracja i leczenie

Opieka fizjoterapeutyczna w dolegliwościach rajdowych (odcinek szyjny oraz staw barkowy)

Fizjoterapia opierała się bezpośrednio na skutkach tego co było „po rajdach”. w pierwszym sezonie naszej współpracy Łukasz zaliczył kilka „dzwonów” co odbiło się na jego stawie barkowym oraz często przeciążanym odcinku szyjnym. Stosowaliśmy zabiegi terapii manualnej, masażu leczniczego, oraz zabiegów regeneracyjnych od igieł po RecoveryPro.

  • Terapia manulana
  • Masaż leczniczy
  • Suche igłowanie
  • Zabieg Recovery Pro

Osiągnięcia

Realizacja celów sportowych

II Wicemistrz Rajdowych Mistrzostw Europy

Zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Europy w sezonie 2019, wyłaniających najlepszego kierowcę kontynentu europejskiego.

III Miejsce Rajd Wysp Kanaryjskich

Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Wysp Kanaryjskich rozgrywany na hiszpańskiej wyspie Gran Canaria.

II Wicemistrz Rajdowych Mistrzostw Europy

Zajmując trzecie miejsce Rajdowych Mistrzostwach Europy w sezonie 2019, wyłaniających najlepszego kierowcę kontynentu europejskiego.

III Miejsce Rajd Polski

Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej 76. Rajdu Polski, który rozegrany został w dnach 28 do 30 czerwca 2019 roku w Mikołajkach.

Opinia o BlueBall

 
 
 
 
 
 

W ciągu tych niemal 3 lat współpracy zespół BlueBall stanął ze mną na podium Mistrzostw Europy. Nigdy nie byłem w tak dobrej formie fizycznej i nie zadawałem sobie sprawy, że tak mogę się czuć nawet po kilku dniach rajdu i dalej dawać z siebie 100%. Nowatorskie podejście do tego sportu ale sprawdzone metody treningowe połączone z najlepszą opieką fizjoterapeutyczną to było to, czego potrzebowałem. Polecam każdemu, kto jest związany z zawodowym sportem!

Łukasz Habaj
Przekonaj się o naszej skuteczności

Zadzwoń teraz!