Patryk Case Study

Patryk

Pacjent BlueBall
 
 

Pan Patryk zgłosił się do BlueBall z przewlekłymi dolegliwościami w obrębie odcinka lędźwiowego oraz bólem promieniującym do uda i kolana. Wcześniej odbył kilkanaście sesji z fizjoterapeutą w innym ośrodku jednak ból i objawy nerwowe nie zniknęły.

Rozpoznanie dolegliwości

Co było przyczyną?
 

W badaniach obrazowych (rezonans magnetyczny) widoczna była przepuklina krążka międzykręgowego ( dyskopatia) oraz kręgozmyk, czyli przesunięcie kręgów lędźwiowych względem swojej osi. Zmiany były dość znaczne, co skutkowało częstymi dolegliwościami bólowymi z podrażnieniem nerwu kulszowego i bólem pojawiającym się podczas chodzenia i dłuższego stania. Zdarzały się również zaostrzenia objawów, czyli ból utrudniający możliwość wyprostowania się. Niestety jedynym sposobem na jego zmniejszenie była farmakologia. Po konsultacji z neurochirurgami, lekarze specjaliści zalecili zabieg operacyjny jeśli objawy się nie zmniejszą.

Cele rehabilitacji

Co chcieliśmy osiągnąć?

Celem rehabilitacji było zmniejszenie dolegliwości bólowych, szczególnie ze strony układu nerwowego czyli promieniowania bólu do nóg. Poprzez szereg zabiegów z fizjoterapeutami, staraliśmy się utrzymać Pana Patryka w kondycji pozwalającej mu swobodnie pracować ponieważ spędzał dużo czasu w samochodzie, co nasilało dodatkowo objawy. Chcieliśmy oczywiście uniknąć operacji, która wiązała się z dodatkowym ryzykiem powikłań po zabiegu.
W miarę stabilizacji epizodów bólowych, skupiliśmy swoje działania na innych obszarach, czyli poprawie stanu funkcjonalnego. Naszym celem było wprowadzenie dość dużej aktywności fizycznej, która działałaby leczniczo i prewencyjnie. Ostatnim etapem jest utrwalenie i utrzymanie regularnych nawyków ćwiczeniowych aby zapobiec nawrotom dolegliwości.

Redukcja epizodów bólowych100%
Poprawa stanu funkcjonalnego100%
Regularna aktywność fizyczyna100%
Utrwalenie poprawnych wzorców ruchowych100%

Okres rehabilitacji

Jak długo to trwało?
 
 
 

Pan Patryk rozpoczął swoją terapię oraz treningi w BlueBall w okolicach kwietnia 2019 i do dzisiaj uczęszcza na treningi personalne. W pierwszej fazie, ujarzmiającej ból, odbywał wizyty dwa razy w tygodniu, które skupiały się wyłącznie na terapii manualnej, powięziowej, suchym igłowaniu oraz ćwiczeniach medycznych.
Natomiast w późniejszym etapie, spotkania skupiały się wyłącznie na treningu medycznym z trenerem przygotowania motorycznego oraz na dodatkowych ćwiczeniach do wykonania w domu.

0 / tydzień
Leczenie i terapia manualna
0 / tydzień
Trening medyczny
0 / tydzień
Ćwiczenia w domu
0 miesiące
Okres powrotu do 'pełnej' sprawności

Opieka fizjoterapeutyczna

Regeneracja i leczenie
 
 
 
 

Ze względu na kompleksowy charakter procesu leczenia, konieczne było podjęcie działań w określonej kolejności, aby nie zaszkodzić pacjentowi. Do kolejnych etapów przechodziliśmy zgodnie z poprawiającym się stanem. Na początku działań podjęliśmy działania lecznicze manualne tj. terapię manualną opartą na osteopatii oraz terapię powięzi. Dopiero w dalszych krokach włączyliśmy szereg ćwiczeń wzmacniających opartych na treningu medycznym.

  • Terapia manualna osteopatyczna
  • Terapii powięziowa
  • Suche igłowanie
  • Trening medyczny oraz ćwiczenia indywidualne

Efekty leczenia

Realizacja celów zdrowotnych

99% Odzyskanej sprawności

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rezultatem leczenia była likwidacja dolegliwości, oraz możliwość niemal pełnego powrotu do aktywności sportowej.

Regularne ćwiczenia

 
 
 
 
 
 
 
 

Do dziś Pan Patryk uczęszcza do nas na ćwiczenia z trenerem przygotowania motorycznego. Jest bardzo aktywny sportowo, pływa, ćwiczy siłowo i ma się naprawdę dobrze!

Wiedza i prewencja

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pan Patryk wrócił do codziennych obowiązków oraz pracy już bez dotkliwego bólu. Potrafi odpowiednio dbać o swój kręgosłup i wie jak pomagać sobie, kiedy cos zaczyna boleć.

Pozytywne rokowania

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pan Patryk jest w innej rzeczywistości! Mimo, iż dolegliwości pojawiają się sporadycznie to są minimalne i można je niwelować. Najważniejsze, że uniknęliśmy operacji!

Opinia o BlueBall

 
 
 
 
 
 
 

Dziękuję, że postawiliście mnie na nogi! Myślałem, że już zawsze będę miał problem z plecami. Nie muszę mieć operacji której bardzo się bałem i wiem, że nie jest najlepszą opcją do tego jestem teraz znacznie bardziej aktywny niż sprzed pojawienia się bólu w plecach. Wspaniała ekipa, atmosfera jest bardzo przyjemna, z wszystkimi terapeutami jak i trenerami od razu złapałem dobry kontakt. Dziękuję za pomoc!

Patryk
Przekonaj się o naszej skuteczności

Zadzwoń teraz!