Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć na stronie: Polityka prywatności.jesteś w: strona główna / Terapia / Rehabilitacja Dzieci i Terapia Logopedyczna

Rehabilitacja Dzieci i Terapia Logopedyczna

Proponowany przez nas program rehabilitacji dzieci obejmuje oddziaływania terapeutyczne w zakresie diagnostyki i terapii logopedycznej oraz fizjoterapeutycznej. Zindywidualizowany proces terapeutyczny zawiera celowe i starannie dobrane działania, które poprzez swoją kompleksowość oddziaływań, w oparciu o neurorozwojowe formy usprawniania (koncepcje NDT-Bobath i Castillo Morales® oraz elementy Integracji sensorycznej), wspomagają prawidłowy rozwój psychoruchowy dziecka. W zindywidualizowanym programie fizjoterapeutycznym wykorzystujemy aktywizujące metody pracy zorientowane na wykształcenie brakujących funkcji lub regulację słabo wykształconych funkcji, które pozwolą wspomóc, utrzymać lub przywrócić niezależność i samodzielność pacjenta w czynnościach życia codziennego.

 Neurofizjologiczne formy pracy (Neurorozwojowa Koncepcja NDT-Bobath, Neurorozwojowa Koncepcja Castillo Morales®, Terapia W. Sherborne, elementy Integracji Sensorycznej) wykorzystujemy w profilaktyce fizjoterapeutycznej w celu stworzenia optymalnych warunków rozwoju oraz w terapii:


 zaburzenia regulacji napięcia mięśniowego (rozkładu i wielkości napięcia)
 nieprawidłowości w rozwoju psychoruchowym, w tym opóźnień zdolności i umiejętności poznawczo-ruchowych (wczesna interwencja fizjoterapeutyczna)
 zaburzeń sensomotorycznych, w tym zaburzeń koordynacji ruchowej, planowania i wykonywania nowych ruchów oraz celowości aktywności ruchowej, regulacji czuciowej ciała, koncentracji uwagi
 zaburzeń kontroli i płynność ruchów oraz stopniowania ruchu
 zaburzeń motoryki małej i planowania motorycznego, w tym niezgrabności grafomotorycznej, praksji
 zaburzeń integracji kompleksu ustno - twarzowego z motoryką całego ciała
 zaburzeń motoryki obszaru ustno - twarzowego (w zespołach porażennych, hipotonii, niedowładach)
 powstawania zaburzeń czynności oralno - motorycznych
 zaburzeń funkcjonowania społecznego

Poprzez świadome działania rehabilitacyjne, uwzględniające wariantowość (różnorodność i zmienność) prawidłowego procesu rozwoju, wesprzemy Twoje dziecko w rozwoju poznawczym, emocjonalnym i motorycznym. Dostarczymy mu ukierunkowanych bodźców, dzięki którym rozwinie swoje potencjalne możliwości funkcjonalne. Damy mu możliwość wykorzystania nabytych umiejętności w reakcjach adaptacyjnych w celu nawiązania pozytywnych relacji społecznych.

 Terapia logopedyczna w naszym ośrodku obejmuje:


 profilaktykę i diagnozę zaburzeń mowy
 konsultacje i porady logopedyczne
 terapię dyslalii, afazji i dysartrii, dysfonii
 regulację nieprawidłowości w obszarze ustno-twarzowym (zaburzeń fonacyjnych i artykulacyjnych wynikających z zaburzeń fizjologicznych funkcji ssania, gryzienia, żucia i połykania)
 terapię niepłynności mówienia
 wspomaganie rozwoju mowy, w tym wczesną interwencję logopedyczna opartą na neurorozwojowej koncepcji NDT Bobath oraz Castillo Morales® w celu stymulacji zdolności poznawczych, motorycznych, językowych
 terapię zaburzeń w układzie kostno - stawowym w obszarze żuchwy i szczęki
 aktywizację opóźnionego rozwoju mowy
 profilaktykę i diagnozę zaburzeń komunikacji

Terapia w naszym ośrodku odbywa się w miłej i przyjaznej dla dziecka atmosferze. Zawsze jest prowadzona podczas indywidualnej sesji.

ZOBACZ CENNIK USŁUG

Rezerwacja telefoniczna (+48) 7 96 96 96 71  | zapisy online 

Krzysztof Olech - fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego specjalizujący się w diagnostyce funkcjonalnej

Krzysztof
Olech

Założyciel oraz główny motor napędowy BlueBall. Z wykształcenia fizjoterapeuta oraz trener przygotowania motorycznego o bardzo szerokim spektrum specjalizacji udokumentowanych prestiżowymi kursami i wieloletnią praktyką fizjoterapeutyczną.

Sebastian Kurbiel - fizjoterapeuta, osteopata i praktyk terapii manualnej

Sebastian
Kurbiel

Z pasjii i wykształcenia certyfikowany osteopata i praktyk terapii manualnych. Wiedzę zdobytą w prestiżowej Sutherland College of Osteopathic Medicine w Brukselii, przekłada na pomoc pacjentom w najcięższych przypadkach i dolegliwościach.

Rafał Piętak - trener personalny oraz fizjoterapeuta, gabinet przyjęć w Katowicach i Siemianowicach

Rafał
Piętak

Posiadając dyplom magistra fizjoterapii oraz szereg specjalistycznych szkoleń podejmuje się leczenia dolegliwości bólowych jak również rehabilitacji po zabiegowej. Wynika to z bogatego doświadczenia w terapii manualnej jak również prowadzenia treningów personalnych.

Paweł Kaczmarczyk - fizjoterapeuta i specjalista terapii manualnej, przyjmuje w gabinecie BlueBall w Katowicach

Paweł
Kaczmarczyk

Fizjoterapeuta, nastawiony na ciągły rozwój i nowe wyzwania, doświadczony w pomocy sportowcom i osobom, które urazach, kontuzjach i zabiegach potrzebują wsparcia fizjoterapeuty w domu.

Piotr Kos - specjalista terapii manualnej oraz osteopatii w BlueBall

Piotr
Kos

Specjalista fizjoterapii sportowej i ortopedii, pracuje z pacjentami nad poprawą sprawności ogólnej a także wspiera podczas powrotu do zdrowia. Obecnie poszerza wiedzę na Flanders International College of Osteapathy.

Michał Kafarski - Trener przygotowania motorycznego

Michał
Kafarski

Trener przygotowania fizycznego oraz trener indywidualny. Wieloletnie doświadczenie pracy w klubach fitness i organizacjach sportowych, połączone z bogatą edukacją w tym właśnie zakresie podwyższa jakość treningu z każdym podopiecznym Michała.

Dominika Brol - Instruktor lekkoatletyki oraz specjalistka z zakresu żywnienia i suplementacji w sporcie.

Dominika
Brol

Absolwentka studiów podyplomowych AWF na kierunku instruktor lekkoatletyki oraz studiów podyplomowych z zakresu żywienia i suplementacji w sporcie.

Małgorzata Kucharska BlueBall

Małgorzata
Kucharska

Fizjoterapeutka, specjalizuje się w profilaktyce i terapii narządu ruchu, szczególnie w leczeniu dolegliwości kręgosłupa i stawów obwodowych.

Maciej Jurczak

Maciej
Jurczak

- trener przygotowania motorycznego w BlueBall. Główne obszary specjalizacji to przygotowanie motoryczne do gry w golfa, trening zawodników gier zespołowych, w tym również juniorów.

Katarzyna Waldera - specjalista dietetyk żywieniowy

Katarzyna
Waldera

Specjalistka, psychodietetyk kliniczny specjalizujące się w dietach odchudzających, wspiera żywieniowo osoby zmagające się z chorobami układu pokarmowego, układu sercowo-naczyniowego, chorób tarczycy.

Patryk Marczykowski - fizjoterapeuta i osteopata w BlueBall Siemianowice.

Patryk
Marczykowski

Fizjoterapeuta z holistycznym podejściem do zdrowia pacjenta, angażuje się w stu procentach w ich drogę powrotną do zdrowia. Kontynuuje naukę na studiach podyplomowych z zakresu Medycyny Osteopatycznej.

Dawid Pawlak w BlueBall

Dawid
Pawlak

Fizjoterapeuta Specjalista Medycyny Manualnej i Ortopedycznej Terapii Manualnej. Tytuł Doktora nauk o kulturze fizycznej zdobył z wyróżnieniem na AWF w Katowicach. Swoją pracę manualną łączy z diagnostyką USG narządu ruchu.

Agnieszka-Łobodzińska - recepcja i zapisy w BlueBall

Agnieszka
Łobodzińska

Doświadczenie w działach kadr oraz księgowości zamieniła na organizowanie życia w BlueBall. Zapisy, grafiki oraz sprawy firmowe nie mają szans na przetrwanie bez jej ingerencji.

Lekarze specjaliści - ortopeda, traumatolog, reumatolog, chirurg szczękowy i inni polecani lekarze

Polecani
lekarze

Szukasz odpowiedniego specjalisty? Zapoznaj się z naszymi rekomendacjami. Ścisła współpraca to gwarant skutecznego leczenia Polecamy tych specjalistów!

Dołącz do BlueBall Team!

Dołącz do
BlueBall

Czujesz, że posiadasz odpowiednio wysokie kwalifikacje aby dołączyć do naszego team'u? Prześlij nam swoje CV wraz z listem przewodnim. Czekamy na Ciebie!

strzałka do góry

GODZINY OTWARCIA:

PONIEDZIAŁEK

8:00 - 20:00

WTOREK

8:00 - 20:00

ŚRODA

8:00 - 20:00

CZWARTEK

8:00 - 20:00

PIĄTEK

8:00 - 18:00

SOBOTA

Zapisy ustalane
telefonicznie

Po wcześniejszym umówieniu, przyjmujemy pacjentów poza godzinami otwarcia.

kontakt z nami:

Zadzwoń i zarejestruj się!
+48 7 96 96 96 71

Email BlueBall

Masz pytania? Napisz!
info@blueball.pl

Zaplanuj dojazd do nas:
Gabinet Siemianowice Śl.
Gabinet Katowice - Centrum
BlueBall Performance

NASZ ADRES:

BlueBall - Centrum Rehabilitacji,
Osteopatii i Treningu

Główna siedziba:

ul. Św. Barbary 22
41-100 Siemianowice Śląskie


ul. Sokolska - przyjmuje tylko 
Osteopata 
40-094 Katowice

BlueBall Performance

ul. Jedności 10
41-200 Sosnowiec

zapisz się do newslettera

strzałka do góry

Zaufali nam:

Szkolenia i współpraca z Real PolskaSzkolenia i współpraca z MakroWspółpraca z LuxMedWspółpraca z Signal IdunaWspółpraca z PASMwspółpraca z placówkami Enel-Med

 

BlueBall - Centrum rehabilitacji, Osteopatii i Treningu w Siemianowicach Śląskich i Katowicach.