Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć na stronie: Polityka prywatności.jesteś w: strona główna / Sport / Analiza biegu i motoryki biegacza

Analiza biegu i motoryki biegacza

Bieganie jest jedną z najbardziej popularnych formą aktywnego spędzania wolnego czasu - biegamy na osiedlu, w pobliskim parku, stadionie, uczestniczymy w biegach sprawnościowych i tych długodystansowych.
Bieganie pozwala zadbać o kondycję w bardzo naturalny i prosty sposób. Biegi nie wymagają specjalistycznej wiedzy ani sprzętu (przynajmniej na początku drogi każdego biegacza) jednak przygotowanie fizyczne i prawidłowe wzorce ruchowe jw długofalowej strategii treningu biegacza są absolutnie najważniejszym elementem zachowania zdrowia i sprawności.
Konsekwentnie – nawet małe błędy w postawie ciała podczas uprawiania tej formy aktywności fizycznej mogą kumulować się do poważnych urazów i kontuzji. Kiedy amatorski jogging przeradza się w bieganie, z metrów tworzą się kilometry a potem ich dziesiątki i setki warto pomyśleć o diagnostyce funkcjonalnej biegacza.

W centrum rehabilitacji i treningów BlueBall w Siemianowicach Śląskich oferujemy kompleksową i zgodną z najnowszą wiedzą opiekę dla każdego biegacza - zarówno początkującego, jak i zawodowego zawodnika.
Kluczową podczas diagnostyki parametrów i wzorców ruchowych jest wideo-analiza biegu, ponieważ pozwala ona w sposób bardzo dokładny określić nawyki biegacza, które jesteśmy w stanie przeanalizować sekunda po sekundzie.

Prawidłowa technika biegu jest jednym z kluczowych elementów prewencji urazów.
Najczęstszymi kontuzjami wśród biegaczy są:

  • przeciążenia ścięgna Achillesa i powikłania wynikające z nawracającej kontuzji,
  • przeciążenie i uszkodzenie stawów i ścięgien -głównie kolanowego
  • skręcenia i zwichnięcia (stawów skokowych oraz kolanowych),
  • bóle bioder i kręgosłupa (w tym szczególnie odcinka lędźwiowego),
  • szybkie męczenie się – spadek wydolności organizmu poprzez źle dobraną dietę i jednostki treningowe.

Ważne jest zatem aby zadbać o odpowiednie przygotowanie motoryczne, dopasowanie diety i treningu biegacza a przede wszystkim rozpoczęcie od odpowiedniej diagnostyki, która zapewni nam najlepsze dopasowanie rodzaju i częstotliwości treningu do naszych indywidualnych predyspozycji i możliwości.
technika prowadzi do wydajniejszego i przyjemniejszego biegu, a w konsekwencji lepszych wyników szybkości i dystansu..

Jak wygląda wideo-analiza biegu w BlueBall?

Analiza biegu pod okiem specjalistów z BlueBall opiera się na dynamicznych badaniach na bieżni/stadionie wspomaganych kamerą video. Człowiek jest podczas biegu na bieżąco nagrywany, w kilku projekcjach - z przodu i tyłu oraz z boku. Celem tych badań jest wychwycenie, na podstawie nagrań, niekorzystnych cech i zachowań organizmu podczas biegu oraz ich szczegółowa analiza, która finalnie ma wyeliminować problem. Korekta tych błędów odbywa się zarówno poprzez rekomendacje zmian w samej technice biegu, jak również sugestiom w doborze odpowiedniego obuwia. Należy raz jeszcze zaznaczyć, że analizy te są istotne zarówno dla zawodowców, jak i dla amatorów – zdrowie oraz komfort treningu i codziennego życia są równie ważne dla każdego z nas. Jeśli chodzi o doświadczonych biegaczy, analiza pozwala nam na ocenę biomechaniki pod kątem poprawy efektywności, prędkości, dopasowania długości kroku, oceny jak pracuje stopa, biodro, tułów, a co najważniejsze zindywidualizowania techniki do badanego.

Kolejnym krokiem w ocenie biegacza są:
  • funkcjonalne testy sprawnościowe
  • testy siłowe i wytrzymałości siłowej

Wszystkie zebrane informacje pozwalają nam jak najlepiej zaplanować trening oraz odpowiednie ćwiczenia korekcyjne.

Aktywny tryb życia, dążenie do zdrowia i podążanie za sportowymi trendami są w dzisiejszych czasach bardzo ważne.
Decydując się jednak na uprawianie sportu, w tym również treningu biegowego, warto robić to świadomie – inaczej może przynieść odwrotny do zamierzonego skutek.

Inwestycja w video-analizę biegu może przynieść wymierne korzyści z przyjemności, zdrowia i wydatków związanych z leczeniem urazów.

Zapraszamy na analizę biegu do Centrum Fizjoterapii i Treningu BlueBall w Siemianowicach Śląskich.
Wideo-analizę oraz strategię treningową opracowuje mgr Krzysztof Olech - certyfikowany fizjoterapeuta, pasjonat sportów i osoba, która doprowadziła już wielu sportowców do osiągnięcia życiowej formy bez urazów i kontuzji!

Analiza biegu i trening biegacza w BlueBall w Katowicach oraz Siemianowicach Śląskich

ZOBACZ CENNIK USŁUG

Rezerwacja telefoniczna (+48) 7 96 96 96 71  | zapisy online 

Krzysztof Olech - fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego specjalizujący się w diagnostyce funkcjonalnej

Krzysztof
Olech

Założyciel oraz główny motor napędowy BlueBall. Z wykształcenia fizjoterapeuta oraz trener przygotowania motorycznego o bardzo szerokim spektrum specjalizacji udokumentowanych prestiżowymi kursami i wieloletnią praktyką fizjoterapeutyczną.

Sebastian Kurbiel - fizjoterapeuta, osteopata i praktyk terapii manualnej

Sebastian
Kurbiel

Z pasjii i wykształcenia certyfikowany osteopata i praktyk terapii manualnych. Wiedzę zdobytą w prestiżowej Sutherland College of Osteopathic Medicine w Brukselii, przekłada na pomoc pacjentom w najcięższych przypadkach i dolegliwościach.

Rafał Piętak - trener personalny oraz fizjoterapeuta, gabinet przyjęć w Katowicach i Siemianowicach

Rafał
Piętak

Posiadając dyplom magistra fizjoterapii oraz szereg specjalistycznych szkoleń podejmuje się leczenia dolegliwości bólowych jak również rehabilitacji po zabiegowej. Wynika to z bogatego doświadczenia w terapii manualnej jak również prowadzenia treningów personalnych.

Paweł Kaczmarczyk - fizjoterapeuta i specjalista terapii manualnej, przyjmuje w gabinecie BlueBall w Katowicach

Paweł
Kaczmarczyk

Fizjoterapeuta, nastawiony na ciągły rozwój i nowe wyzwania, doświadczony w pomocy sportowcom i osobom, które urazach, kontuzjach i zabiegach potrzebują wsparcia fizjoterapeuty w domu.

Piotr Kos - specjalista terapii manualnej oraz osteopatii w BlueBall

Piotr
Kos

Specjalista fizjoterapii sportowej i ortopedii, pracuje z pacjentami nad poprawą sprawności ogólnej a także wspiera podczas powrotu do zdrowia. Obecnie poszerza wiedzę na Flanders International College of Osteapathy.

Michał Kafarski - Trener przygotowania motorycznego

Michał
Kafarski

Trener przygotowania fizycznego oraz trener indywidualny. Wieloletnie doświadczenie pracy w klubach fitness i organizacjach sportowych, połączone z bogatą edukacją w tym właśnie zakresie podwyższa jakość treningu z każdym podopiecznym Michała.

Dominika Brol - Instruktor lekkoatletyki oraz specjalistka z zakresu żywnienia i suplementacji w sporcie.

Dominika
Brol

Absolwentka studiów podyplomowych AWF na kierunku instruktor lekkoatletyki oraz studiów podyplomowych z zakresu żywienia i suplementacji w sporcie.

Małgorzata Kucharska BlueBall

Małgorzata
Kucharska

Fizjoterapeutka, specjalizuje się w profilaktyce i terapii narządu ruchu, szczególnie w leczeniu dolegliwości kręgosłupa i stawów obwodowych.

Maciej Jurczak

Maciej
Jurczak

- trener przygotowania motorycznego w BlueBall. Główne obszary specjalizacji to przygotowanie motoryczne do gry w golfa, trening zawodników gier zespołowych, w tym również juniorów.

Katarzyna Waldera - specjalista dietetyk żywieniowy

Katarzyna
Waldera

Specjalistka, psychodietetyk kliniczny specjalizujące się w dietach odchudzających, wspiera żywieniowo osoby zmagające się z chorobami układu pokarmowego, układu sercowo-naczyniowego, chorób tarczycy.

Patryk Marczykowski - fizjoterapeuta i osteopata w BlueBall Siemianowice.

Patryk
Marczykowski

Fizjoterapeuta z holistycznym podejściem do zdrowia pacjenta, angażuje się w stu procentach w ich drogę powrotną do zdrowia. Kontynuuje naukę na studiach podyplomowych z zakresu Medycyny Osteopatycznej.

Dawid Pawlak w BlueBall

Dawid
Pawlak

Fizjoterapeuta Specjalista Medycyny Manualnej i Ortopedycznej Terapii Manualnej. Tytuł Doktora nauk o kulturze fizycznej zdobył z wyróżnieniem na AWF w Katowicach. Swoją pracę manualną łączy z diagnostyką USG narządu ruchu.

Agnieszka-Łobodzińska - recepcja i zapisy w BlueBall

Agnieszka
Łobodzińska

Doświadczenie w działach kadr oraz księgowości zamieniła na organizowanie życia w BlueBall. Zapisy, grafiki oraz sprawy firmowe nie mają szans na przetrwanie bez jej ingerencji.

Lekarze specjaliści - ortopeda, traumatolog, reumatolog, chirurg szczękowy i inni polecani lekarze

Polecani
lekarze

Szukasz odpowiedniego specjalisty? Zapoznaj się z naszymi rekomendacjami. Ścisła współpraca to gwarant skutecznego leczenia Polecamy tych specjalistów!

Dołącz do BlueBall Team!

Dołącz do
BlueBall

Czujesz, że posiadasz odpowiednio wysokie kwalifikacje aby dołączyć do naszego team'u? Prześlij nam swoje CV wraz z listem przewodnim. Czekamy na Ciebie!

strzałka do góry

GODZINY OTWARCIA:

PONIEDZIAŁEK

8:00 - 20:00

WTOREK

8:00 - 20:00

ŚRODA

8:00 - 20:00

CZWARTEK

8:00 - 20:00

PIĄTEK

8:00 - 18:00

SOBOTA

Zapisy ustalane
telefonicznie

Po wcześniejszym umówieniu, przyjmujemy pacjentów poza godzinami otwarcia.

kontakt z nami:

Zadzwoń i zarejestruj się!
+48 7 96 96 96 71

Email BlueBall

Masz pytania? Napisz!
info@blueball.pl

Zaplanuj dojazd do nas:
Gabinet Siemianowice Śl.
Gabinet Katowice - Centrum
BlueBall Performance

NASZ ADRES:

BlueBall - Centrum Rehabilitacji,
Osteopatii i Treningu

Główna siedziba:

ul. Św. Barbary 22
41-100 Siemianowice Śląskie


ul. Sokolska - przyjmuje tylko 
Osteopata 
40-094 Katowice

BlueBall Performance

ul. Jedności 10
41-200 Sosnowiec

zapisz się do newslettera

strzałka do góry

Zaufali nam:

Szkolenia i współpraca z Real PolskaSzkolenia i współpraca z MakroWspółpraca z LuxMedWspółpraca z Signal IdunaWspółpraca z PASMwspółpraca z placówkami Enel-Med

 

BlueBall - Centrum rehabilitacji, Osteopatii i Treningu w Siemianowicach Śląskich i Katowicach.