Rehabilitacja Dzieci

 

Rehabilitacja i fizjoterapia dzieci i młodzieży wymaga złożonego procesu. Zabiegi rehabilitacyjne dla dzieci dzielą się na następujące etapy: leczenie wstępne, leczenie aktywne i podtrzymanie rekonwalescencji. Prawidłowo wykonana diagnoza w sposób znaczący pozwala wcześnie podjąć decyzję o konieczności rehabilitacji dziecka, co skutkuje efektywniejszym leczeniem i przebiegiem terapii. Naszym głównym celem jest poprawa jakości funkcjonowania naszych najmłodszych pacjentów poprzez pomoc w przezwyciężaniu fizycznych ograniczeń i trudności oraz zachęcanie do samodzielności.

Wady postawy dziecięcej

 

Zła postawa wynikająca ze skoliozy, skrzywienia bocznego czy złe ustawienia miednicy oraz asymetria, może prowadzić do różnych problemów u dzieci (bóle głowy, bóle szyi i kończyn oraz problemy ze snem). Ważne jest, aby zainterweniować odpowiednio wcześni tak by usprawnić proces korekcji.

Wady stopy u dzieci

 

Występowanie u dzieci wady stóp w postaci płaskostopia, stopy szpotawej, stopy wysklepionej nie jest specjalnie anormalne. Eksperci twierdzą, że często można im zapobiegać za pomocą wczesnych interwencji, takich jak edukacja w zakresie pielęgnacji stóp, porad dotyczących odpowiedniego obuwia oraz ćwiczeń z fizjoterapeutą.

Kontuzje i uraz dziecięce

 

Każdego dnia dzieci narażone są na drobne kontuzje i urazy. Mogą się one zdarzyć z powodu upadku lub innego zdarzenia losowego. BlueBall zajmuje się leczeniem wszelkiego rodzaju urazów dziecięcych tj. skręcenia, złamania, naderwania mięśni oraz więzadeł.

Obniżone lub wzmożone napięcie mięśniowe

 

Jednym ze sposobów, który może pomóc w dolegliwościach obniżonego lub wzmożonego napięcia mięśniowego, jest zapewnienie dziecku fizjoterapii lub innych rodzajów terapii, takich jak terapia zajęciowa lub terapia mowy. Te zabiegi pomogłyby zmniejszyć napięcie mięśni, zwiększyć zakres ruchu

Bóle kręgosłupa, kończyn górnych i dolnych

 

Ból kręgosłupa lub kończyn jest częstym problemem, dotykającym więcej niż jedno na czworo dzieci. Może on być spowodowany noszeniem ciężkich tornistrów, akcesoriów hobbystycznych lub sportowych ale może też wywoływać go zbyt częste przysiadywanie przed komputerem w nieprawidłowej pozycji.

Koślawość i szpotkawość kolan

 
 

Koślawość i szpotawość kolan może powodować problemy z więzadłami i mięśniami kolana, co może prowadzić do bólu, obrzęku lub trudności w chodzeniu. Dzięki zabiegom fizjoterapeutycznym, specjalista jest w stanie znacząco poprawić i skorygować postawę dziecka.

Metody leczenia

 
 
 • Ćwiczenia indywidualne
 • Terapia pediatryczna
 • Metody specjalne Bobath, Vojta, Fits

Czekamy na Ciebie!

Skontaktuj się z BlueBall
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Przekonaj się w kilka minut, jak skutecznie możemy pomóc Ci w rehabilitacji dzieci.
Lata doświadczeń i setki najlepszych opinii naszych pacjentów, utwierdzają nas w doborze najlepszych metod.

01.

Pierwsza Wizyta

 

Chcemy Cię poznać

Rozumiemy, że pierwsza wizyta to często niewiadoma dla naszych pacjentów. To czego możesz spodziewać się w BlueBall to napewno troska i zrozumienie.

Podczas pierwszej wizyty sporządzamy wstępny wywiad oraz zakładamy Twoja kartotekę. Jeśli więc Twoja dokumentacja medyczna zawiera któreś z punktów poniższej listy, przynieś ją ze sobą na pierwszą wizytę:

 • USG
 • RTG
 • Rezonans magnetyczny
 • Wypis szpitalny

Po dokładnym badaniu i określeniu celu leczenia niewykluczone, że jeszcze podczas pierwszej wizyty rozpoczniemy terapię leczniczą. Z tego powodu – dla Twojej wygody – przyjdź na pierwszą i każdą kolejną wizytę w ubraniach/butach, które nie będą dla Ciebie obciążeniem, są łatwo zdejmowane i wygodne.

 
 

Leczymy by nie bolało

Rozpoczynając proces terapeutyczny, opieramy się na wnioskach z przeprowadzonego wywiadu oraz badań diagnostycznych. Dla każdego pacjenta plan leczenia i rehabilitacji dobieramy indywidualnie i rozpoczynając od terapii manualnej może on – a nawet bardzo często – zawiera segment ćwiczeń, które zawsze pomagają w przyspieszeniu procesu rekonwalescencji.

Czas trwania terapii zależny jest oczywiście od osiąganych efektów, czasem kończy się na 2-3 spotkaniach, a w innych bardziej złożonych dolegliwościach rozpisywany jest na wiele tygodni.

Możesz mieć pewność, iż w każdym przypadku leczenie będzie dostosowane do Twoich możliwości, tak by czym prędzej odczuwalna była dla Ciebie poprawa jakości funkcjonowania.

02.

Leczenie

03.

Rekomendacje

 
 

Masz nasze wsparcie

Terapia w BlueBall nie kończy się na wizytach w naszym centrum! Niezależnie czy proces leczenia jest już zakończony czy jest jeszcze w trakcie trwania, możemy gwarantować Ci kilka rzeczy:

 • Zawsze otrzymasz od nas jasne rekomendacje co do możliwości skorygowania czynników wywołujących niepożądany stan zdrowotny,
 • Jeśli Twoja terapia będzie obejmowała wykonywanie ćwiczeń, otrzymasz bezpłatny dostęp do platformy on-line, na której ułożymy dla Ciebie dedykowane plany do wykonania w domu.
 • Twoje zdrowie i satysfakcja z osiągniętych rezultatów jest dla nas na pierwszym miejscu!
Osteopata dziecięcy - pediatryczny

Opinie naszych pacjentów

 • Syn bardzo zadowolony z wizyty. Miło i profesjonalnie. Wyczerpujące odpowiedzi na zadawane pytania. Polecamy Pana Piotra.

  A. G.
  Opinie Znany Lekarz
 • Polecam p. Piotra. To bardzo miły i doświadczony fizjoterapeuta. Moja córka jest aktualnie w trakcie terapii, i jak dotąd wszystko bez zarzutu.

  Katarzyna
  Opinie Znany Lekarz
 • Pełen profesjonalizm, przyjazna atmosfera, kompleksowa oferta i co najważniejsze normalne podejście do pacjenta, to tylko niektóre atuty, z którymi spotykam się co jakiś czas w BlueBall. Polecam każdemu! 🙂

  Artur Łyczak
  Opinie Google
 • Krzyśka Olecha i jego ekipę polecam swoim pacjentom (jestem lekarzem). Sam też korzystam z jego pomocy. Blue Ball to miejsce rzadko jeszcze spotykanego w Polsce profesjonalizmu. Duża wiedza, duże umiejętności… a raczej Bardzo Duża Wiedza i Umiejętności. 100 % polecam !

  Radosław Stepańczak
  Opinie Google
 • Polecam!. Pełen profesjonalizm. Wszystko na najwyższym poziomie.

  Marcin Otto
  Opinie Google

Umów Wizytę

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji po prostu zadzwoń do nas, chętnie zarekomendujemy odpowiednią metodę leczenia oraz najlepszego specjalistę. Nasz zespół terapeutów czeka na Ciebie!

Toaleta


Szatnia


Kawa i Napoje

Prysznic


Klimatyzacja


Powiadomienia SMS

Parking


Płatność Kartą


Pakiety Zniżkowe