Binoy Kumaran, Tim Watson w 2018 roku przeprowadzili badanie, którego celem było sprawdzenie czy leczenie oparte o metodę pojemnościowej rezystancyjnej monopolarnej częstotliwości radiowej (CRMFR) zmniejsza i łagodzi dolegliwości bólowe wśród pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego. Do badania włączono 45 pacjentów, których podzielone na 2 grupy – grupa z ośmioma sesjami terapeutycznymi wraz z opieką, grupa ze standardową opieką bez CRMFR. Rezultaty zostały zmierzone po 4,8 i 16 tygodniach interwencji. Została zauważona znacząca różnica w grupie stosującą zabiegi terapii manualnej wraz z Indiba Activ w porównaniu do grupy kontrolnej (0,79 wielkości efektu i kontrola do 0,82 wielkości efektu). Po miesiącu stosowania zauważono zmniejszone dolegliwości bólowe i poprawę funkcjonowania u pacjentów stosujący terapię manualną wraz z Indiba Activ.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30269963/
Pacjenci korzystający z zabiegu Indiba®Activ odczuwają znaczną poprawę w krótkim czasie. Dzięki tej technologii można szybciej wrócić do zdrowia, aktywności fizycznej i zmniejszyć źródło bólu. Zabieg jest bezpieczny i nie niesienie za sobą żadnych powikłań.
„Przeprowadzono analizę wyników w zależności od aktywności sportowej. 73% wyników zakwalifikowano jako dobre, a 27% jako średnie. Nie odnotowano niezadowalających wyników ani wycofania się z leczenia. Badanie
ultrasonograficzne wykazało szybki powrót do zdrowia po leczonych urazach oraz zmniejszenie obrzęku i krwiaka.”