Fizjoterapia Sportowców

Grupą docelową tego działu fizjoterapii są sportowcy i osoby aktywne fizycznie. Ważne jest nie tylko leczenie kontuzji, ale zapobieganie im. Przy specjalistycznej rehabilitacji sportowej uwzględnia się podstawy fizjologii wysiłku danego sportowca w uprawianej przez niego dyscyplinie. Dokładnie analizowana jest biomechanika narządu ruchu z uwzględnieniem specyfiki uprawianego sportu, co zapewnia szybki powrót do sprawności sportowej i utrzymanie optymalnej funkcjonalności narządu ruchu w jego najwyższych możliwościach.

Osobom, którym marzy się powrót do aktywności sportowej lub rozpoczęcie jej pomimo schorzeń narządu ruchu, zapewniamy profesjonalną pomoc w osiągnięciu sprawności motorycznej. W Blueball pracujemy w duchu Evidence Based Medicine i Evidence Based Sport – skrupulatnie stosujemy tylko sprawdzone naukowo rozwiązania o potwierdzonej skuteczności, efektywności i bezpieczeństwie.

Skręcenia, zwichnięcia, złamania

Proces rehabilitacji po zwichnięciu lub skręceniu może być długi i niewygodny, ale ważne jest, aby kontynuować ćwiczenia w dotkniętym obszarze, nawet jeśli jest to bardziej bolesne niż zwykle. Leczymy najczęstsze dolegliwości spowodowane uszkodzeniem torebki stawowej, obrzękiem oraz krwiakami.

Zerwanie więzadła krzyżowego oraz Achillesa

Proces rehabilitacji po zerwaniu więzadeł krzyżowych jest niezwykle ważny dla powrotu do zdrowia pacjenta i zapobiegania dalszym urazom. Rehabilitacja obejmuje ćwiczenia wzmacniające mięśnie czworogłowe po obu stronach, ćwiczenia rozciągające zginaczy bioder i ścięgien podkolanowych znajdujących się poniżej stawu kolanowego, a także rozciąganie ogólne mięśni podudzi.

Naderwane i naciągnięte mięśnie

Sportowcy nigdy nie powinni próbować rozciągać zerwanego lub napiętego mięśnia, jeśli nie są w tym odpowiednio przeszkoleni, ponieważ może to spowodować więcej szkody niż pożytku. Nasza terapia obejmuje leczenie dolegliwości wynikających z uszkodzeń mięśnia czworogłowego, dwugłowego, przywodzicieli  oraz innych mięśni.

Ból barku

Uprawianie dowolnej dyscypliny sportowej wiążę się z możliwością występowanie nawet drobnych urazów. Nasze centrum specjalizuje się w rehabilitacji przy dolegliwościach spowodowanych urazami sportowymi przy grze w tenisa, golfa, siatkówkę oraz innymi popularnymi dyscyplinami sportowymi.

Przeciążone plecy

Ból pleców to jeden z najczęstszych i bardzo wyniszczających problemów zdrowotnych występujących u sportowców. Zniwelujemy stany zapalne wywołane treningiem siłowym, długim bieganiem oraz długotrwałym wysiłkiem fizycznym.

Pozostałe urazy i nadwyrężenia

Proces leczenie każdego z występujących u sportowców urazów może być różny. Mamy bogate doświadczenie w rehabilitacji pacjentów po uszkodzeniach łąkotki, stożków rotatorów, ścięgien bicepsa i inny specyficznych  dolegliwości.

Metody leczenia

 • Terapia manualna i powięziowa
 • Trening medyczny
 • Trening sportowy
 • Fizykoterapia

Czekamy na Ciebie!

Skontaktuj się z BlueBall

Przekonaj się w kilka minut, jak skutecznie możemy pomóc w rehabilitacji sportowców.
Lata doświadczeń i setki najlepszych opinii naszych pacjentów, utwierdzają nas w doborze najlepszych metod.

01.

Pierwsza Wizyta

Chcemy Cię poznać

Rozumiemy, że pierwsza wizyta to często niewiadoma dla naszych pacjentów. To czego możesz spodziewać się w BlueBall to napewno troska i zrozumienie.

Podczas pierwszej wizyty sporządzamy wstępny wywiad oraz zakładamy Twoja kartotekę. Jeśli więc Twoja dokumentacja medyczna zawiera któreś z punktów poniższej listy, przynieś ją ze sobą na pierwszą wizytę:

 • USG
 • RTG
 • Rezonans magnetyczny
 • Wypis szpitalny

Po dokładnym badaniu i określeniu celu leczenia niewykluczone, że jeszcze podczas pierwszej wizyty rozpoczniemy terapię leczniczą. Z tego powodu – dla Twojej wygody – przyjdź na pierwszą i każdą kolejną wizytę w ubraniach/butach, które nie będą dla Ciebie obciążeniem, są łatwo zdejmowane i wygodne.

Leczymy by nie bolało

Rozpoczynając proces terapeutyczny, opieramy się na wnioskach z przeprowadzonego wywiadu oraz badań diagnostycznych. Dla każdego pacjenta plan leczenia i rehabilitacji dobieramy indywidualnie i rozpoczynając od terapii manualnej może on – a nawet bardzo często – zawiera segment ćwiczeń, które zawsze pomagają w przyspieszeniu procesu rekonwalescencji.

Czas trwania terapii zależny jest oczywiście od osiąganych efektów, czasem kończy się na 2-3 spotkaniach, a w innych bardziej złożonych dolegliwościach rozpisywany jest na wiele tygodni.

Możesz mieć pewność, iż w każdym przypadku leczenie będzie dostosowane do Twoich możliwości, tak by czym prędzej odczuwalna była dla Ciebie poprawa jakości funkcjonowania.

02.

Leczenie

03.

Rekomendacje

Masz nasze wsparcie

Terapia w BlueBall nie kończy się na wizytach w naszym centrum! Niezależnie czy proces leczenia jest już zakończony czy jest jeszcze w trakcie trwania, możemy gwarantować Ci kilka rzeczy:

 • Zawsze otrzymasz od nas jasne rekomendacje co do możliwości skorygowania czynników wywołujących niepożądany stan zdrowotny,
 • Jeśli Twoja terapia będzie obejmowała wykonywanie ćwiczeń, otrzymasz bezpłatny dostęp do platformy on-line, na której ułożymy dla Ciebie dedykowane plany do wykonania w domu.
 • Twoje zdrowie i satysfakcja z osiągniętych rezultatów jest dla nas na pierwszym miejscu!
Fizjoterapeuta oraz trener przygotowania motorycznego
Trener przygotowania motorycznego
Fizjoterapeuta
Trener przygotowania motorycznego
Fizjoterapeutka
Fizjoterapeuta
Fizjoterapeuta i trener personalny

Opinie naszych pacjentów

 • Dzięki konsultacji z Krzyśkiem nie dość że nie mam urazów kolan przy półmaratonie to jeszcze udało mi sie poprawić czas o 10 min w odniesieniu do poprzedniego roku, dodam że wtedy intensywniej ćwiczyłem niż w tym roku przygotowując się do półmaratonu Silesia ( od II połowy roku średnio po 4 godz/natomiast w 2019 min 6 godz tyg). Jestem bardzo zadowolony, polecam bez zbędnej dyskusji. Plan na Silesia Marathon 2021 już ustalony teraz tylko te cholerne ćwiczenia 🙂

  Zbigniew L
  Opinie Google
 • Powiem tylko tyle – chapeau bas! Prawdopodobnie palce jednej ręki już mi nie wystarczą żeby wyliczyć ile razy ekipa z BlueBall wyciągała mnie z różnych kontuzji. Dzięki nim nadal mogę rozwijać swoją pasję – czyli grać w squasha! Wielki szacunek i polecam wszystkim – świetni specjaliści od rehabilitacji, treningu motorycznego i prowadzenia zawodników w sporcie!

  Kamil Dudek
  Opinie Facebook
 • Cześć! Do Blueballa trafiłam z przeciążonym pasmem biodrowo-piszczelowym. Dzięki temu, że Krzysiu ma ogromną wiedzę i bardzo duże doświadczenie znów biegam! Krzysiu podszedł do tematu na 100%, zrobił mi analizę biegową, zalecił ćwiczenia.Pomógł mi skorygować technikę biegu, pokazał jak wykonywać ćwiczenia, z którymi miałam problem. Jak zaczęłam wprowadzać wszystkie jego wskazówki w życie to nagle okazało się, że znowu mogę biegać i to lepiej i szybciej niż kiedykolwiek wcześniej! Mogę śmiało powiedzieć, że te kilka wizyt w Blueballu spowodowało, że moje biegowe życie weszło na nowy poziom i jest jeszcze piękniejsze a ja jestem silniejsza niż wcześniej 😉 Bardzo dziękuję, pozdrawiam i z całego serca polecam!

  Marta Zielanko
  Opinie Facebook
 • Jestem biegaczem po 50 tce. Trafiłem do Blue Ball z po biegowym, chronicznym bólem kolan gdy wydawało mi się że będę musiał zrezygnować z mojej pasji. Tymczasem biegam dalej bez bólu, szybciej i ładniej. Od dwóch lat cotygodniowe sesje w BB są moimi ulubionymi chwilami aktywności choć stawy trzeszczą i pot się leje:) Nie sposób nie wspomnieć o ludziach którzy tworzą BB: poczynając od osoby Krzyśka Olecha profesjonalisty i pełnego empatii fizjoterapeuty i trenera po wszystkich terapeutów i trenerów pracujących w BB skoncentrowanych na pacjencie czy zawodniku. Niektóre miejsca dzięki ludziom, emanują ciepłem i sympatią. Takim miejscem jest BlueBall… Gorąco polecam! Jarek J.

  Jarek J
  Opinie Facebook

Umów Wizytę

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji po prostu zadzwoń do nas, chętnie zarekomendujemy odpowiednią metodę leczenia oraz najlepszego specjalistę. Nasz zespół terapeutów czeka na Ciebie!

Toaleta


Szatnia


Kawa i Napoje

Prysznic


Klimatyzacja


Powiadomienia SMS

Parking


Płatność Kartą


Pakiety Zniżkowe