Leczenie bólu kręgosłupa

W dzisiejszych czasach schorzenia kręgosłupa można nazwać chorobą cywilizacyjną. W ostatnich latach nastąpił znaczny wzrost liczby osób skarżących się na bóle pleców. Siedzący tryb pracy i brak aktywności ruchowej wpływa destrukcyjnie na prawidłowy układ kręgosłupa. Ból pleców często utrudnia prawidłowe funkcjonowanie w życiu codziennym, może nawet prowadzić do kalectwa. Zakres dolegliwości bólowych kręgosłupa może przybrać rozmaity charakter – od bólów krótkotrwałych o umiarkowanym nasileniu po bóle silne, które przybierają charakter przewlekły.

Ostre i przewlekłe bóle pleców w odcinku lędźwiowym

 
 

Ostry ból pleców może być spowodowany takimi zdarzeniami jak nieprawidłowe podnoszenie przedmiotów lub nagłe przeciążenia kręgosłupa, które może skutkować naderwaniem więzadła lub mięśni.

Ból szyi oraz odcinka szyjnego

 
 

Ból szyi jest zwykle powiązany z nieprawidłową postawą – jak również stresem – a towarzyszyć mu mogą bóle głowy, napięcie karku, drętwienie i promieniowanie do rąk oraz nadgarstka.

Dyskopatie czyli "wypadające dyski"

 
 

Przepuklina dysku pojawia się, gdy część jądra miażdżystego wydostaje się poza obszar graniczny środka dysku i naciska na jeden lub więcej korzeni nerwowych. Pacjent z przepukliną dysku lędźwiowego odczuwa ból, który może promieniować do górnej części nogi.

Rwa kulszowa

 
 

Rwa kulszowa jest częstym schorzeniem, które powoduje ból w dolnej części pleców, pośladkach, a czasami nogach. Przyczyną rwy kulszowej jest problem z jednym lub kilkoma korzeniami nerwowymi wychodzącymi z rdzenia kręgowego.

lordoza lędźwiowa i szyjna

 
 

Nadmierna lordoza może prowadzić do bólu w dolnej części pleców lub szyi, a także przewlekłego bólu w wielu częściach ciała. Zwiększona lordoza może być spowodowana powtarzającymi się ruchami w niektórych zawodach; na przykład w takich, które wymagają częstego schylania się lub siedzenia w nieprawidłowej pozycji.

Napięcie z bólem mięśniowo-powięziowym

 
 
 

Napięte mięśnie i ból powięzi są częstym zjawiskiem, gdy przestajemy używać naszych mięśni przez dłuższy czas. Kiedy zaczynamy ich ponownie używać, ruch powoduje, że nasze mięśnie napinają się i powodują ból miejscowy.

Metody leczenia

 
 
 • Terapia manualna i powięziowa
 • Masaż leczniczy
 • Osteopatia i chiropraktyka
 • Ćwiczenia indywidualne

Czekamy na Ciebie!

Skontaktuj się z BlueBall
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Przekonaj się w kilka minut, jak skutecznie możemy pomóc w leczeniu Twojej dolegliwości kręgosłupa.
Lata doświadczeń i setki najlepszych opinii naszych pacjentów, utwierdzają nas w doborze najlepszych metod.

01.

Pierwsza Wizyta

 

Chcemy Cię poznać

Rozumiemy, że pierwsza wizyta to często niewiadoma dla naszych pacjentów. To czego możesz spodziewać się w BlueBall to napewno troska i zrozumienie.

Podczas pierwszej wizyty sporządzamy wstępny wywiad oraz zakładamy Twoja kartotekę. Jeśli więc Twoja dokumentacja medyczna zawiera któreś z punktów poniższej listy, przynieś ją ze sobą na pierwszą wizytę:

 • USG
 • RTG
 • Rezonans magnetyczny
 • Wypis szpitalny

Po dokładnym badaniu i określeniu celu leczenia niewykluczone, że jeszcze podczas pierwszej wizyty rozpoczniemy terapię leczniczą. Z tego powodu – dla Twojej wygody – przyjdź na pierwszą i każdą kolejną wizytę w ubraniach/butach, które nie będą dla Ciebie obciążeniem, są łatwo zdejmowane i wygodne.

 
 

Leczymy by nie bolało

Rozpoczynając proces terapeutyczny, opieramy się na wnioskach z przeprowadzonego wywiadu oraz badań diagnostycznych. Dla każdego pacjenta plan leczenia i rehabilitacji dobieramy indywidualnie i rozpoczynając od terapii manualnej może on – a nawet bardzo często – zawiera segment ćwiczeń, które zawsze pomagają w przyspieszeniu procesu rekonwalescencji.

Czas trwania terapii zależny jest oczywiście od osiąganych efektów, czasem kończy się na 2-3 spotkaniach, a w innych bardziej złożonych dolegliwościach rozpisywany jest na wiele tygodni.

Możesz mieć pewność, iż w każdym przypadku leczenie będzie dostosowane do Twoich możliwości, tak by czym prędzej odczuwalna była dla Ciebie poprawa jakości funkcjonowania.

02.

Leczenie

03.

Rekomendacje

 
 

Masz nasze wsparcie

Terapia w BlueBall nie kończy się na wizytach w naszym centrum! Niezależnie czy proces leczenia jest już zakończony czy jest jeszcze w trakcie trwania, możemy gwarantować Ci kilka rzeczy:

 • Zawsze otrzymasz od nas jasne rekomendacje co do możliwości skorygowania czynników wywołujących niepożądany stan zdrowotny,
 • Jeśli Twoja terapia będzie obejmowała wykonywanie ćwiczeń, otrzymasz bezpłatny dostęp do platformy on-line, na której ułożymy dla Ciebie dedykowane plany do wykonania w domu.
 • Twoje zdrowie i satysfakcja z osiągniętych rezultatów jest dla nas na pierwszym miejscu!
Fizjoterapeuta oraz trener przygotowania motorycznego
Fizjoterapeuta
Trener przygotowania motorycznego
Fizjoterapeutka
Fizjoterapeuta
Fizjoterapeuta i trener personalny
Fizjoterapeutka
Fizjoterapeutka uroginekologiczna
Fizjoterapeutka

Opinie naszych pacjentów

 •  

  Przez dwa miesiące byłam rehabilitowana przez Pana Krzysztofa i Pana Piotra. Obaj są wspaniałymi rehabilitantami i ludźmi. Efekt Ich trudu nie był 100%, ale ja wiem, że mój organizm jest bardzo oporny. Dużo Im zawdzięczam i każdemu będę polecać. Pani Agnieszka jest rewelacyjna, pełna ciepła i profesjonalna. BARDZO DZIĘKUJĘ za opiekę, miłą atmosferę i profesjonalizm.

  Lidka Mak
  Opinie Google
 •  

  Serdecznie polecam fizjoterapeutę Pawła Kaczmarczyka, świetny specjalista. Przyszedłem z bólem kręgosłupa w odcinku piersiowym, po dwóch wizytach dolegliwości ustały. Z pewnością będę wracać.

  Michał Gaweł
  Opinie Google
 •  

  Profesjonalne podejście do pacjenta. Trafiona diagnoza pani Małgorzaty Kucharskiej sprawiła że zmniejszyły się dolegliwości bólowe kręgosłupa. Polecam każdemu !!!

  Maciej Ponitka
  Opinie Google

Umów Wizytę

 
 

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji po prostu zadzwoń do nas, chętnie zarekomendujemy odpowiednią metodę leczenia oraz najlepszego specjalistę. Nasz zespół terapeutów czeka na Ciebie!

Toaleta


Szatnia


Kawa i Napoje

Prysznic


Klimatyzacja


Powiadomienia SMS

Parking


Płatność Kartą


Pakiety Zniżkowe