Leczenie Osteopatyczne

 

Osteopatia jest rodzajem medycyny naturalnej, która traktuje ludzkie ciało jako jedną całość – choroba jednego elementu organizmu wpływa na nasze całościowe samopoczucie, dlatego dzielenie człowieka na kawałki i skupianie się na każdym z osobna nie jest dla osteopaty dobrym rozwiązaniem.

Celem tej metody jest wzbudzenie w organizmie chorego procesu samoleczenia w możliwie nieinwazyjny sposób (zgodnie z zasadą, że najlepszym lekarzem jest własny układ odpornościowy). Ludzkie ciało posiada zdolność samoleczenia, którą jednak należy wspomóc i pobudzić – aby to osiągnąć, osteopatia wykorzystuje badania manualne w celu diagnozy i leczenia pacjenta. Terapeuta korzysta z własnych rąk oraz fachowej wiedzy uznanej w świecie nowoczesnej medycyny.

Leczenie osteopatią jest dobrą alternatywą dla pacjentów, którzy zmagają się z przewlekłym bólem, którego nie są w stanie zdiagnozować i wyleczyć innymi metodami. Kilka wizyt u profesjonalnego osteopaty często jest w stanie wyeliminować ten uciążliwy problem – nawet w przypadku, kiedy inni specjaliści zalecają już wyłącznie poddanie się pod skalpel.

Bóle kręgosłupa

 

Leczenie przewlekłych i ostrych bólów kręgosłupa oraz dyskopatii i rwy kulszowej.

Bóle okolicy podbrzusza

 

Bolesne podczas miesiączki oraz leczenie zaburzeń ginekologicznych i urologicznych a także schorzeń układu pokarmowego.

Bóle głowy

 

Leczenie migreny, zawrotów oraz szumu w uszach, jak również przewlekłego bólu szyi.

Bóle kończyn górnych i dolnych

 

Dolegliwości bólowe barku, kolana, stopy wraz z zaburzeniami unerwienia.

Korekta wad postawy

 

 Leczenie was postawy w tym skoliozy oraz innych dysfunkcji.

Inne zaburzenia

 

Zaburzenia snu, stany lękowe, nerwice i napięcia mięśniowe.

Metody leczenia

 
 
 • Osteopatia dorosłych
 • Osteopatia przeciwbólowa
 • Osteopatia holistyczna

Czekamy na Ciebie!

Skontaktuj się z BlueBall
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Przekonaj się w kilka minut, jak skutecznie możemy pomóc w leczeniu osteopatycznym.
Lata doświadczeń i setki najlepszych opinii naszych pacjentów, utwierdzają nas w doborze najlepszych metod.

01.

Pierwsza Wizyta

 

Chcemy Cię poznać

Rozumiemy, że pierwsza wizyta to często niewiadoma dla naszych pacjentów. To czego możesz spodziewać się w BlueBall to napewno troska i zrozumienie.

Podczas pierwszej wizyty sporządzamy wstępny wywiad oraz zakładamy Twoja kartotekę. Jeśli więc Twoja dokumentacja medyczna zawiera któreś z punktów poniższej listy, przynieś ją ze sobą na pierwszą wizytę:

 • USG
 • RTG
 • Rezonans magnetyczny
 • Wypis szpitalny

Po dokładnym badaniu i określeniu celu leczenia niewykluczone, że jeszcze podczas pierwszej wizyty rozpoczniemy terapię leczniczą. Z tego powodu – dla Twojej wygody – przyjdź na pierwszą i każdą kolejną wizytę w ubraniach/butach, które nie będą dla Ciebie obciążeniem, są łatwo zdejmowane i wygodne.

 
 

Leczymy by nie bolało

Rozpoczynając proces terapeutyczny, opieramy się na wnioskach z przeprowadzonego wywiadu oraz badań diagnostycznych. Dla każdego pacjenta plan leczenia i rehabilitacji dobieramy indywidualnie i rozpoczynając od terapii manualnej może on – a nawet bardzo często – zawiera segment ćwiczeń, które zawsze pomagają w przyspieszeniu procesu rekonwalescencji.

Czas trwania terapii zależny jest oczywiście od osiąganych efektów, czasem kończy się na 2-3 spotkaniach, a w innych bardziej złożonych dolegliwościach rozpisywany jest na wiele tygodni.

Możesz mieć pewność, iż w każdym przypadku leczenie będzie dostosowane do Twoich możliwości, tak by czym prędzej odczuwalna była dla Ciebie poprawa jakości funkcjonowania.

02.

Leczenie

03.

Rekomendacje

 
 

Masz nasze wsparcie

Terapia w BlueBall nie kończy się na wizytach w naszym centrum! Niezależnie czy proces leczenia jest już zakończony czy jest jeszcze w trakcie trwania, możemy gwarantować Ci kilka rzeczy:

 • Zawsze otrzymasz od nas jasne rekomendacje co do możliwości skorygowania czynników wywołujących niepożądany stan zdrowotny,
 • Jeśli Twoja terapia będzie obejmowała wykonywanie ćwiczeń, otrzymasz bezpłatny dostęp do platformy on-line, na której ułożymy dla Ciebie dedykowane plany do wykonania w domu.
 • Twoje zdrowie i satysfakcja z osiągniętych rezultatów jest dla nas na pierwszym miejscu!
Fizjoterapeuta oraz trener przygotowania motorycznego
Fizjoterapeuta
Fizjoterapeuta
Trener przygotowania motorycznego
Fizjoterapeutka
Fizjoterapeuta
Fizjoterapeuta i trener personalny
Fizjoterapeutka
Fizjoterapeutka uroginekologiczna

Opinie naszych pacjentów

 • Miałam ogromne szczęście, że podczas poważnych problemów z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa trafiłam w fachowe ręce Krzysia:) Lekarze straszyli mnie operacją, a rehabilitacja Krzysia, jego profesjonalne podejście i niezwykłe zaangażowanie, pozwoliły mi szybko uporać się z problemem i powrócić do pełnej sprawności. Pacjenci są traktowani bardzo indywidualnie, dostają spersonalizowany zestaw ćwiczeń do trenowania w domu, a w razie jakichkolwiek wątpliwości Krzysiu błyskawicznie odpowiada na maile. Czuć, że to co robi jest jego prawdziwą pasją, stale śledzi nowości i się dokształca, a do tego zaraża swoją pozytywną energią. Szczerze polecam i jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc!:)

  Natalia Czekaj
  Opinie Facebook
 • Serdecznie polecam usługi fachowców w Blueball. Bardzo szybko pomogli mi w problemach z chodzeniem. Znają się na temacie jak mało kto.

  Piotr Bemben
  Opinie Facebook
 • Profesjonaliści 👍 Pan Sebastian już nie pierwszy raz naprawił mój kręgosłup 🙂, polecam

  Justyna Domogalska
  Opinie Favebook

Umów Wizytę

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji po prostu zadzwoń do nas, chętnie zarekomendujemy odpowiednią metodę leczenia oraz najlepszego specjalistę. Nasz zespół terapeutów czeka na Ciebie!

Toaleta


Szatnia


Kawa i Napoje

Prysznic


Klimatyzacja


Powiadomienia SMS

Parking


Płatność Kartą


Pakiety Zniżkowe