Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć na stronie: Polityka prywatności.jesteś w: strona główna / Sport / FMS - ocena ruchu funkcjonalnego

FMS - ocena ruchu funkcjonalnego

 (Functional Movement System - FMS)


Ocena motoryki i ruchu funkcjonalengo FMSOcena ruchu funkcjonalnego jest metodą oceniającą zdolności motoryczne badanej osoby. Poprzez ocenę jakości ruchu terapeuta może wskazać obszary, w których odbywa się on w sposób niewłaściwy i jest przyczyną ograniczania możliwości treningowych.
Identyfikacja nieprawidłowości takich jak np. przeciążenia, brak właściwej koordynacji czy ograniczona ruchomość stawów jest cenną informacją, ponieważ pozwala na przygotowanie indywidualnego treningu, którego głównym celem będzie przywrócenie prawidłowych funkcji oraz zwiększenie efektywności uprawianej przez pacjenta dyscyplinie sportowej.
 Ocena motoryki w BlueBall

Motoryka to ogólna sprawność fizyczna człowieka i wszelkie jego umiejętności związane z wykonywaniem ruchu. Najprostszym argumentem przemawiającym za ćwiczeniem motoryki jest to, że nie jest nam ona dana razem z urodzeniem – tak jak dziecko uczy się siadać, raczkować i chodzić, tak człowiek dorosły, poprzez codzienne aktywności, rozwija swoje fizyczne możliwości.

Bez wątpienia można stwierdzić, że we współczesnym sporcie przygotowanie motoryczne ma kardynalne znaczenie, bardzo często decydujące o sukcesie lub porażce. Podczas profesjonalnego treningu motoryki, skupiamy się na utrzymaniu optymalnej formy zawodnika, która umożliwi mu nie tylko osiąganie sukcesów, ale również możliwie mocno zmniejszy ryzyko odniesienia kontuzji w wyniku przeciążeń treningowych.

Ocena motoryki służy zatem do określenia możliwości fizycznych sportowca. W tym celu wykonujemy rozmaite testy wytrzymałościowe, siłowe i szybkościowe, których wyniki pozwalają na stworzenie indywidualnych planów treningowych, uwzględniających aktualne i potencjalne możliwości zawodnika.

Trening motoryczny zwiększa ogólne możliwości organizmu: maksymalną siłę, szybkość, wytrzymałość, pojemność tlenową i beztlenową. Przyspiesza czas reakcji i polepsza koordynację ruchową, a także redukuje tkankę tłuszczową. Świadomość rozwoju umiejętności fizycznych wpływa również dobrze na psychikę – widząc osiągane efekty utwierdzamy się w przekonaniu, że jesteśmy na dobrej drodze.

Motoryka jest ważna dla każdego człowieka, nie tylko sportowca. Bieganie, jazda na rowerze, pływanie, gimnastyka, wspinanie się, gra w piłkę, ćwiczenia na siłowni, a nawet zwykły spacer – wszystkie te aktywności rozwijają motorykę naszego ciała, choć w inny sposób.
Każda aktywność fizyczna jest dobra, niemniej jednak, aby osiągnąć postawiony cel (np. redukcję wagi), zalecamy konsultację z naszym specjalistą – pozwoli to na stworzenie kompleksowego planu treningowego, który pomoże osiągnąć efekt w najbardziej efektywny sposób.

ZOBACZ CENNIK USŁUG

Rezerwacja telefoniczna (+48) 7 96 96 96 71  | zapisy online 

Krzysztof Olech - fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego specjalizujący się w diagnostyce funkcjonalnej

Krzysztof
Olech

Założyciel oraz główny motor napędowy BlueBall. Z wykształcenia fizjoterapeuta oraz trener przygotowania motorycznego o bardzo szerokim spektrum specjalizacji udokumentowanych prestiżowymi kursami i wieloletnią praktyką fizjoterapeutyczną.

Sebastian Kurbiel - fizjoterapeuta, osteopata i praktyk terapii manualnej

Sebastian
Kurbiel

Z pasjii i wykształcenia certyfikowany osteopata i praktyk terapii manualnych. Wiedzę zdobytą w prestiżowej Sutherland College of Osteopathic Medicine w Brukselii, przekłada na pomoc pacjentom w najcięższych przypadkach i dolegliwościach.

Rafał Piętak - trener personalny oraz fizjoterapeuta, gabinet przyjęć w Katowicach i Siemianowicach

Rafał
Piętak

Posiadając dyplom magistra fizjoterapii oraz szereg specjalistycznych szkoleń podejmuje się leczenia dolegliwości bólowych jak również rehabilitacji po zabiegowej. Wynika to z bogatego doświadczenia w terapii manualnej jak również prowadzenia treningów personalnych.

Paweł Kaczmarczyk - fizjoterapeuta i specjalista terapii manualnej, przyjmuje w gabinecie BlueBall w Katowicach

Paweł
Kaczmarczyk

Fizjoterapeuta, nastawiony na ciągły rozwój i nowe wyzwania, doświadczony w pomocy sportowcom i osobom, które urazach, kontuzjach i zabiegach potrzebują wsparcia fizjoterapeuty w domu.

Piotr Kos - specjalista terapii manualnej oraz osteopatii w BlueBall

Piotr
Kos

Specjalista fizjoterapii sportowej i ortopedii, pracuje z pacjentami nad poprawą sprawności ogólnej a także wspiera podczas powrotu do zdrowia. Obecnie poszerza wiedzę na Flanders International College of Osteapathy.

Michał Kafarski - Trener przygotowania motorycznego

Michał
Kafarski

Trener przygotowania fizycznego oraz trener indywidualny. Wieloletnie doświadczenie pracy w klubach fitness i organizacjach sportowych, połączone z bogatą edukacją w tym właśnie zakresie podwyższa jakość treningu z każdym podopiecznym Michała.

Dominika Brol - Instruktor lekkoatletyki oraz specjalistka z zakresu żywnienia i suplementacji w sporcie.

Dominika
Brol

Absolwentka studiów podyplomowych AWF na kierunku instruktor lekkoatletyki oraz studiów podyplomowych z zakresu żywienia i suplementacji w sporcie.

Małgorzata Kucharska BlueBall

Małgorzata
Kucharska

Fizjoterapeutka, specjalizuje się w profilaktyce i terapii narządu ruchu, szczególnie w leczeniu dolegliwości kręgosłupa i stawów obwodowych.

Maciej Jurczak

Maciej
Jurczak

- trener przygotowania motorycznego w BlueBall. Główne obszary specjalizacji to przygotowanie motoryczne do gry w golfa, trening zawodników gier zespołowych, w tym również juniorów.

Katarzyna Waldera - specjalista dietetyk żywieniowy

Katarzyna
Waldera

Specjalistka, psychodietetyk kliniczny specjalizujące się w dietach odchudzających, wspiera żywieniowo osoby zmagające się z chorobami układu pokarmowego, układu sercowo-naczyniowego, chorób tarczycy.

Patryk Marczykowski - fizjoterapeuta i osteopata w BlueBall Siemianowice.

Patryk
Marczykowski

Fizjoterapeuta z holistycznym podejściem do zdrowia pacjenta, angażuje się w stu procentach w ich drogę powrotną do zdrowia. Kontynuuje naukę na studiach podyplomowych z zakresu Medycyny Osteopatycznej.

Dawid Pawlak w BlueBall

Dawid
Pawlak

Fizjoterapeuta Specjalista Medycyny Manualnej i Ortopedycznej Terapii Manualnej. Tytuł Doktora nauk o kulturze fizycznej zdobył z wyróżnieniem na AWF w Katowicach. Swoją pracę manualną łączy z diagnostyką USG narządu ruchu.

Agnieszka-Łobodzińska - recepcja i zapisy w BlueBall

Agnieszka
Łobodzińska

Doświadczenie w działach kadr oraz księgowości zamieniła na organizowanie życia w BlueBall. Zapisy, grafiki oraz sprawy firmowe nie mają szans na przetrwanie bez jej ingerencji.

Lekarze specjaliści - ortopeda, traumatolog, reumatolog, chirurg szczękowy i inni polecani lekarze

Polecani
lekarze

Szukasz odpowiedniego specjalisty? Zapoznaj się z naszymi rekomendacjami. Ścisła współpraca to gwarant skutecznego leczenia Polecamy tych specjalistów!

Dołącz do BlueBall Team!

Dołącz do
BlueBall

Czujesz, że posiadasz odpowiednio wysokie kwalifikacje aby dołączyć do naszego team'u? Prześlij nam swoje CV wraz z listem przewodnim. Czekamy na Ciebie!

strzałka do góry

GODZINY OTWARCIA:

PONIEDZIAŁEK

8:00 - 20:00

WTOREK

8:00 - 20:00

ŚRODA

8:00 - 20:00

CZWARTEK

8:00 - 20:00

PIĄTEK

8:00 - 18:00

SOBOTA

Zapisy ustalane
telefonicznie

Po wcześniejszym umówieniu, przyjmujemy pacjentów poza godzinami otwarcia.

kontakt z nami:

Zadzwoń i zarejestruj się!
+48 7 96 96 96 71

Email BlueBall

Masz pytania? Napisz!
info@blueball.pl

Zaplanuj dojazd do nas:
Gabinet Siemianowice Śl.
Gabinet Katowice - Centrum
BlueBall Performance

NASZ ADRES:

BlueBall - Centrum Rehabilitacji,
Osteopatii i Treningu

Główna siedziba:

ul. Św. Barbary 22
41-100 Siemianowice Śląskie


ul. Sokolska - przyjmuje tylko 
Osteopata 
40-094 Katowice

BlueBall Performance

ul. Jedności 10
41-200 Sosnowiec

zapisz się do newslettera

strzałka do góry

Zaufali nam:

Szkolenia i współpraca z Real PolskaSzkolenia i współpraca z MakroWspółpraca z LuxMedWspółpraca z Signal IdunaWspółpraca z PASMwspółpraca z placówkami Enel-Med

 

BlueBall - Centrum rehabilitacji, Osteopatii i Treningu w Siemianowicach Śląskich i Katowicach.