Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć na stronie: Polityka prywatności.jesteś w: strona główna / Sport / Przygotowanie motoryczne z elementami fizjoterapii w Golfie

Przygotowanie motoryczne z elementami fizjoterapii w Golfie

Golf jest coraz częściej wybieraną formą spędzania wolnego czasu w Polsce. Ta dyscyplina sportowakojarzona jest najczęściej ze spokojem i klasą.
Rzeczywiście - w porównaniu do bardziej kontaktowych i ekstremalnych sportów - gracze w golfa narażeni są na mniej kontuzji wynikających z charakteru tej aktywności. Nie oznacza to jednak, że te nie istnieją.
Już podczas amatorskich i rekreacyjnych treningów w golfa mogą pojawić się problemy związane z ruchomością stawów, napięciem mięśniowym i przygotowaniem motorycznym. Ze względu na powtarzalne ruchy swingu golfowego, mikrourazy tkanek powstające podczas gry, golf może doprowadzić do bolesnych i nawracających kontuzji.

Coraz większe wymagania fizyczne w stosunku do zawodowych graczy narzucają konieczność odpowiednich ćwiczeń w celu zwiększenia:

 • celności,
 • siły,
 • równowagi,
 • i kontroli.

Właściwym rozwiązaniem jest odpowiednie i specjalistyczne przygotowanie motoryczne z elementami fizjoterapii w golfie pod okiem eksperta BlueBall - Macieja Jurczaka.

Najczęściej pojawiającymi się kontuzjami zarówno u początkujących jak i zawodowo grających golfistów są:

 • zwichnięcie stawu ramiennego,
 • naderwanie, zerwania lub zapalenia mięśni,
 • niestabilność stawu obojczykowo-barkowego,
 • bóle w okolicach bioder i odcinka lędźwiowego, piersiowego wynikające z braku przygotowania motorycznego do swingu.

Właściwe przygotowanie motoryczne golfisty i indywidualnie dobrane jednostki treningowepomagają graczom przede wszystkim w:

 • zwiększeniu elastyczności mięśni, a przez to zakresu ruchomości przy zachowaniu stabilności pozycji,
 • poprawienia celności i siły uderzenia,
 • doprowadzenia do perfekcji techniki swingu, a przez to łatwiejsze osiąganie zauważalnych postępów w tej wymagającej dyscyplinie sportowej,
 • przeciwdziałaniu zwyrodnieniom i urazom – zwiększenie siły mięśni i zabezpieczenie stawów pozwala dłużej cieszyć się przyjemną grą,
 • zwiększenia ogólnej wytrzymałości i sprawności fizycznej, poprawiając samopoczucie i dodając energii nie tylko podczas gry w golfa!


W centrum rehabilitacyjno-treningowym BlueBall w Siemianowicach Śląskich proponujemy kompleksowe przygotowanie motoryczne wszystkim zawodnikom - zarówno amatorom jak i osobom, które zawodowo grają w golfa, by bezpiecznie i z coraz lepszymi wynikami korzystali z tej przyjemnej formy aktywności.
Trenerem przygotowania motorycznego w BlueBall jest Maciej Jurczak – pasjonat gier zespołowych, wnikliwy obserwator i najlepszy trener przygotowania motorycznego. Współpraca z trenerem pozwala przede wszystkim na przeciwdziałanie kontuzjom i wykorzystanie w najwyższym stopniu potencjału, jakim gracze dysponują w danej chwili.

Jak wyglądają treningi przygotowania motorycznego do gry w golfa w BlueBall w Siemianowicach Śląskich?

 • Na początku współpracy przeprowadzamy dokładny wywiad i badanie fizjoterapeutyczne oraz ortopedyczne pozwalające nam ocenić możliwości motoryczne, gibkość, szybkość - ogólną sprawność ruchową oraz możliwe przeszkody w postaci przebytych kontuzji, urazów, chorób i operacji,
 • Następnie przeprowadzamy specjalne testy do oceny motoryki i sprawności (pozwala nam to ocenić, wyłapać potencjalne słabe punkty i zaproponować jak najefektywniejszy program pracy nad poprawą konkretnych zdolności motorycznych: np.: siła, moc, szybkość, koordynacja nerwowo-mięśniowa i inne)
 • Ustalamy harmonogram spotkań i bierzemy się do pracy!

ZOBACZ CENNIK USŁUG

Rezerwacja telefoniczna (+48) 7 96 96 96 71  | zapisy online 

Krzysztof Olech - fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego specjalizujący się w diagnostyce funkcjonalnej

Krzysztof
Olech

Założyciel oraz główny motor napędowy BlueBall. Z wykształcenia fizjoterapeuta oraz trener przygotowania motorycznego o bardzo szerokim spektrum specjalizacji udokumentowanych prestiżowymi kursami i wieloletnią praktyką fizjoterapeutyczną.

Sebastian Kurbiel - fizjoterapeuta, osteopata i praktyk terapii manualnej

Sebastian
Kurbiel

Z pasjii i wykształcenia certyfikowany osteopata i praktyk terapii manualnych. Wiedzę zdobytą w prestiżowej Sutherland College of Osteopathic Medicine w Brukselii, przekłada na pomoc pacjentom w najcięższych przypadkach i dolegliwościach.

Rafał Piętak - trener personalny oraz fizjoterapeuta, gabinet przyjęć w Katowicach i Siemianowicach

Rafał
Piętak

Posiadając dyplom magistra fizjoterapii oraz szereg specjalistycznych szkoleń podejmuje się leczenia dolegliwości bólowych jak również rehabilitacji po zabiegowej. Wynika to z bogatego doświadczenia w terapii manualnej jak również prowadzenia treningów personalnych.

Paweł Kaczmarczyk - fizjoterapeuta i specjalista terapii manualnej, przyjmuje w gabinecie BlueBall w Katowicach

Paweł
Kaczmarczyk

Fizjoterapeuta, nastawiony na ciągły rozwój i nowe wyzwania, doświadczony w pomocy sportowcom i osobom, które urazach, kontuzjach i zabiegach potrzebują wsparcia fizjoterapeuty w domu.

Piotr Kos - specjalista terapii manualnej oraz osteopatii w BlueBall

Piotr
Kos

Specjalista fizjoterapii sportowej i ortopedii, pracuje z pacjentami nad poprawą sprawności ogólnej a także wspiera podczas powrotu do zdrowia. Obecnie poszerza wiedzę na Flanders International College of Osteapathy.

Michał Kafarski - Trener przygotowania motorycznego

Michał
Kafarski

Trener przygotowania fizycznego oraz trener indywidualny. Wieloletnie doświadczenie pracy w klubach fitness i organizacjach sportowych, połączone z bogatą edukacją w tym właśnie zakresie podwyższa jakość treningu z każdym podopiecznym Michała.

Dominika Brol - Instruktor lekkoatletyki oraz specjalistka z zakresu żywnienia i suplementacji w sporcie.

Dominika
Brol

Absolwentka studiów podyplomowych AWF na kierunku instruktor lekkoatletyki oraz studiów podyplomowych z zakresu żywienia i suplementacji w sporcie.

Małgorzata Kucharska BlueBall

Małgorzata
Kucharska

Fizjoterapeutka, specjalizuje się w profilaktyce i terapii narządu ruchu, szczególnie w leczeniu dolegliwości kręgosłupa i stawów obwodowych.

Maciej Jurczak

Maciej
Jurczak

- trener przygotowania motorycznego w BlueBall. Główne obszary specjalizacji to przygotowanie motoryczne do gry w golfa, trening zawodników gier zespołowych, w tym również juniorów.

Katarzyna Waldera - specjalista dietetyk żywieniowy

Katarzyna
Waldera

Specjalistka, psychodietetyk kliniczny specjalizujące się w dietach odchudzających, wspiera żywieniowo osoby zmagające się z chorobami układu pokarmowego, układu sercowo-naczyniowego, chorób tarczycy.

Patryk Marczykowski - fizjoterapeuta i osteopata w BlueBall Siemianowice.

Patryk
Marczykowski

Fizjoterapeuta z holistycznym podejściem do zdrowia pacjenta, angażuje się w stu procentach w ich drogę powrotną do zdrowia. Kontynuuje naukę na studiach podyplomowych z zakresu Medycyny Osteopatycznej.

Dawid Pawlak w BlueBall

Dawid
Pawlak

Fizjoterapeuta Specjalista Medycyny Manualnej i Ortopedycznej Terapii Manualnej. Tytuł Doktora nauk o kulturze fizycznej zdobył z wyróżnieniem na AWF w Katowicach. Swoją pracę manualną łączy z diagnostyką USG narządu ruchu.

Agnieszka-Łobodzińska - recepcja i zapisy w BlueBall

Agnieszka
Łobodzińska

Doświadczenie w działach kadr oraz księgowości zamieniła na organizowanie życia w BlueBall. Zapisy, grafiki oraz sprawy firmowe nie mają szans na przetrwanie bez jej ingerencji.

Lekarze specjaliści - ortopeda, traumatolog, reumatolog, chirurg szczękowy i inni polecani lekarze

Polecani
lekarze

Szukasz odpowiedniego specjalisty? Zapoznaj się z naszymi rekomendacjami. Ścisła współpraca to gwarant skutecznego leczenia Polecamy tych specjalistów!

Dołącz do BlueBall Team!

Dołącz do
BlueBall

Czujesz, że posiadasz odpowiednio wysokie kwalifikacje aby dołączyć do naszego team'u? Prześlij nam swoje CV wraz z listem przewodnim. Czekamy na Ciebie!

strzałka do góry

GODZINY OTWARCIA:

PONIEDZIAŁEK

8:00 - 20:00

WTOREK

8:00 - 20:00

ŚRODA

8:00 - 20:00

CZWARTEK

8:00 - 20:00

PIĄTEK

8:00 - 18:00

SOBOTA

Zapisy ustalane
telefonicznie

Po wcześniejszym umówieniu, przyjmujemy pacjentów poza godzinami otwarcia.

kontakt z nami:

Zadzwoń i zarejestruj się!
+48 7 96 96 96 71

Email BlueBall

Masz pytania? Napisz!
info@blueball.pl

Zaplanuj dojazd do nas:
Gabinet Siemianowice Śl.
Gabinet Katowice - Centrum
BlueBall Performance

NASZ ADRES:

BlueBall - Centrum Rehabilitacji,
Osteopatii i Treningu

Główna siedziba:

ul. Św. Barbary 22
41-100 Siemianowice Śląskie


ul. Sokolska - przyjmuje tylko 
Osteopata 
40-094 Katowice

BlueBall Performance

ul. Jedności 10
41-200 Sosnowiec

zapisz się do newslettera

strzałka do góry

Zaufali nam:

Szkolenia i współpraca z Real PolskaSzkolenia i współpraca z MakroWspółpraca z LuxMedWspółpraca z Signal IdunaWspółpraca z PASMwspółpraca z placówkami Enel-Med

 

BlueBall - Centrum rehabilitacji, Osteopatii i Treningu w Siemianowicach Śląskich i Katowicach.