Rehabilitacja Stomatologiczna

 

Stawy skroniowo – żuchwowe, w związku z funkcją jaką wykonują (mowa, żucie, ziewanie), są jednym z najczęściej używanych stawów ciała. Dodatkowo zawsze pracują jednocześnie, dlatego też dysfunkcja jednego stawu skroniowo – żuchwowego rzutuje na stan drugiego stawu.
Na funkcje stawów skroniowo – żuchowych wpływają zarówno czynniki stomatologiczne i ortodontyczne (np. ubytek zęba, wady zgryzu) jak i postawa ciała, stan odcinka szyjnego kręgosłupa czy napięcie psychosocjalne.
Leczenie dysfunkcji stawów skroniowo – żuchwowych powinna mieć zatem charakter interdyscyplinanrny, tzn. w połączeniu z innymi dziedzinami wspomagania. Celem pracy fizjoterapeuty jest przywrócenie balansu mięśniowego, odpowiedniego ślizgu stawowego, koordynacji nerwowo – mięśniowej oraz prawidłowej postawy ciała, a w stanach pooperacyjnych także uelastycznienie blizn.

Ból zębów, żuchwy, szczęki, jamy ustnej, twarzy lub głowy

 

 

Trzaski i przeskakiwanie w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych

 

 

Stany po operacjach w obrębie narządu żucia

 

 

Urazy mechaniczne w wyniku upadku i uderzenia

 

 

Zgrzytanie zębami ( bruksizm )

 

 

Noszenie aparatu ortodontycznego

 

 

Metody leczenia

 
 
 • Terapia manualna
 • Ćwiczenia indywidualne
 • Fizykoterapia

Czekamy na Ciebie!

Skontaktuj się z BlueBall
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Przekonaj się w kilka minut, jak skutecznie możemy pomóc Ci w rehabilitacji stomatologicznej.
Lata doświadczeń i setki najlepszych opinii naszych pacjentów, utwierdzają nas w doborze najlepszych metod.

01.

Pierwsza Wizyta

 

Chcemy Cię poznać

Rozumiemy, że pierwsza wizyta to często niewiadoma dla naszych pacjentów. To czego możesz spodziewać się w BlueBall to napewno troska i zrozumienie.

Podczas pierwszej wizyty sporządzamy wstępny wywiad oraz zakładamy Twoja kartotekę. Jeśli więc Twoja dokumentacja medyczna zawiera któreś z punktów poniższej listy, przynieś ją ze sobą na pierwszą wizytę:

 • USG
 • RTG
 • Rezonans magnetyczny
 • Wypis szpitalny

Po dokładnym badaniu i określeniu celu leczenia niewykluczone, że jeszcze podczas pierwszej wizyty rozpoczniemy terapię leczniczą. Z tego powodu – dla Twojej wygody – przyjdź na pierwszą i każdą kolejną wizytę w ubraniach/butach, które nie będą dla Ciebie obciążeniem, są łatwo zdejmowane i wygodne.

 
 

Leczymy by nie bolało

Rozpoczynając proces terapeutyczny, opieramy się na wnioskach z przeprowadzonego wywiadu oraz badań diagnostycznych. Dla każdego pacjenta plan leczenia i rehabilitacji dobieramy indywidualnie i rozpoczynając od terapii manualnej może on – a nawet bardzo często – zawiera segment ćwiczeń, które zawsze pomagają w przyspieszeniu procesu rekonwalescencji.

Czas trwania terapii zależny jest oczywiście od osiąganych efektów, czasem kończy się na 2-3 spotkaniach, a w innych bardziej złożonych dolegliwościach rozpisywany jest na wiele tygodni.

Możesz mieć pewność, iż w każdym przypadku leczenie będzie dostosowane do Twoich możliwości, tak by czym prędzej odczuwalna była dla Ciebie poprawa jakości funkcjonowania.

02.

Leczenie

03.

Rekomendacje

 
 

Masz nasze wsparcie

Terapia w BlueBall nie kończy się na wizytach w naszym centrum! Niezależnie czy proces leczenia jest już zakończony czy jest jeszcze w trakcie trwania, możemy gwarantować Ci kilka rzeczy:

 • Zawsze otrzymasz od nas jasne rekomendacje co do możliwości skorygowania czynników wywołujących niepożądany stan zdrowotny,
 • Jeśli Twoja terapia będzie obejmowała wykonywanie ćwiczeń, otrzymasz bezpłatny dostęp do platformy on-line, na której ułożymy dla Ciebie dedykowane plany do wykonania w domu.
 • Twoje zdrowie i satysfakcja z osiągniętych rezultatów jest dla nas na pierwszym miejscu!
Fizjoterapeuta oraz trener przygotowania motorycznego
Fizjoterapeuta
Fizjoterapeuta
Trener przygotowania motorycznego
Fizjoterapeutka
Fizjoterapeuta
Fizjoterapeuta i trener personalny
Fizjoterapeutka
Fizjoterapeutka uroginekologiczna

Opinie naszych pacjentów

 • Profesjonaliści w każdym calu. Miła atmosfera. Indywidualne podejście do klienta. To już drugi rok z Blueball. Jestem niezmiernie zadowolony z dotychczasowej współpracy i osiągniętych rezultatów. Tylko tak dalej :). Polecam wszystkim !!!

  Michał Szydłowski
  Opinie Google
 • Świetne miejsce, profesjonalna kadra, właściwe podejście do pacjenta oraz dopasowane do jego potrzeb.

  Robert Czupioł
  Opinie Google
 • Pierwszy raz byłem w tego typu miejscu i już wiem że jest to dopiero początek. Bardzo mili ludzie z profesjonalnym podejściem. Krzysiek ma ogromną wiedzę i doświadczenie. Polecam i do zobaczenia następnym razem

  Paweł UK
  Opinie Google

Umów Wizytę

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji po prostu zadzwoń do nas, chętnie zarekomendujemy odpowiednią metodę leczenia oraz najlepszego specjalistę. Nasz zespół terapeutów czeka na Ciebie!

Toaleta


Szatnia


Kawa i Napoje

Prysznic


Klimatyzacja


Powiadomienia SMS

Parking


Płatność Kartą


Pakiety Zniżkowe