Wady Postawy i Leczenie Skolioz

 
 

W naszym Centrum Rehabilitacji i Osteopatii BlueBall, terapia i leczenie skolioz oraz wad postawy prowadzone jest przez wykwalifikowanych socjalistów z wieloletnią praktyką.

Zgodnie z rekomendacją towarzystwa SOSORT (Society on Scoliosis Orthopaedic and Rehabilitation Treatment), stosujemy indywidualny dla każdego pacjenta program ćwiczeń, które pomagają wzmocnić mięśnie podtrzymujące kręgosłup, tak by utrzymać pożądaną postawę. Fizjoterapeuci w centrum BlueBall, poprzez szereg ćwiczeń stworzą środowisko, które sprzyja normalnemu wzrostowi i rozwojowi struktury kręgosłupa. Terapeuta zapewni także bezpieczne do wykonania w domu ćwiczenia wzmacniające, i dostarczy niezbędną wiedzę jak funkcjonować bez ograniczeń.

Skolioza

 

Skolioza to trójpłaszczyznowe zniekształcenie kręgosłupa. O skoliozie świadczą asymetrie ciała widoczne podczas patrzenia z przodu i z tyłu. Takie wady skutkują deformacją sylwetki, dlatego wymagają natychmiastowej terapii. Skolioza może być wrodzona lub nabyta.

Płaskostopie

 

Płaskostopie charakteryzuje się obniżeniem łuku przyśrodkowego stopy, co oznacza, że stopa jest spłaszczona i niemal w całości przylega do podłoża. Ta wada wynika zwykle ze zbyt dużych obciążeń statycznych i dynamicznych. Może być też konsekwencją nadwagi lub źle dobranego obuwia.

Plecy okrągłe

 

Plecy okrągłe charakteryzują się pozycją zgarbioną na skutek pogłębienia kifozy piersiowej. Pacjenci z tą wadą mają pochyloną głowę, barki wysunięte do przodu oraz przykurczoną klatkę piersiową, co może skutkować bólami pleców oraz problemami z oddychaniem. Zwykle jest to efekt długiego siedzenia przed komputerem.

Koślawość kolan i stóp

 

Koślawość kolan i stóp objawia się układaniem nóg w kształt litery X, co powoduje niezgrabny i chwiejny, a czasami również bolesny chód. Koślawość można wyleczyć tylko w wieku dziecięcym a jej występowanie może być skutkiem zbyt szybkiego wzrostu.

Zwiększona lordoza (plecy wklęsłe)

 

Zwiększona lordoza to zwiększone wygięcie brzucha ku przodowi. Wada powoduje m.in. dolegliwości bólowe w odcinku lędźwiowo-krzyżowym, na szczęście można ograniczyć jej dolegliwości przez odpowiednio dobrane ćwiczenia.

Zwiększona kifoza (plecy okrągłe)

 

Zwiększona kifoza to wada kręgosłupa charakteryzująca się nadmiernym wygięciem w odcinku piersiowym oraz widocznym pochyleniem głowy. Przyczynia się do upośledzenia funkcji oddechowych i powstania przykurczy mięśni klatki piersiowej oraz osłabienia mięśni grzbietu.

Metody leczenia

 
 
 • Ćwiczenia korekcyjne postawy
 • Terapia manualna
 • Kinseitaping

Czekamy na Ciebie!

Skontaktuj się z BlueBall
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Przekonaj się w kilka minut, jak skutecznie możemy pomóc Ci w profilaktyce wad postawy i leczeniu skolioz.
Lata doświadczeń i setki najlepszych opinii naszych pacjentów, utwierdzają nas w doborze najlepszych metod.

01.

Pierwsza Wizyta

 

Chcemy Cię poznać

Rozumiemy, że pierwsza wizyta to często niewiadoma dla naszych pacjentów. To czego możesz spodziewać się w BlueBall to napewno troska i zrozumienie.

Podczas pierwszej wizyty sporządzamy wstępny wywiad oraz zakładamy Twoja kartotekę. Jeśli więc Twoja dokumentacja medyczna zawiera któreś z punktów poniższej listy, przynieś ją ze sobą na pierwszą wizytę:

 • USG
 • RTG
 • Rezonans magnetyczny
 • Wypis szpitalny

Po dokładnym badaniu i określeniu celu leczenia niewykluczone, że jeszcze podczas pierwszej wizyty rozpoczniemy terapię leczniczą. Z tego powodu – dla Twojej wygody – przyjdź na pierwszą i każdą kolejną wizytę w ubraniach/butach, które nie będą dla Ciebie obciążeniem, są łatwo zdejmowane i wygodne.

 
 

Leczymy by nie bolało

Rozpoczynając proces terapeutyczny, opieramy się na wnioskach z przeprowadzonego wywiadu oraz badań diagnostycznych. Dla każdego pacjenta plan leczenia i rehabilitacji dobieramy indywidualnie i rozpoczynając od terapii manualnej może on – a nawet bardzo często – zawiera segment ćwiczeń, które zawsze pomagają w przyspieszeniu procesu rekonwalescencji.

Czas trwania terapii zależny jest oczywiście od osiąganych efektów, czasem kończy się na 2-3 spotkaniach, a w innych bardziej złożonych dolegliwościach rozpisywany jest na wiele tygodni.

Możesz mieć pewność, iż w każdym przypadku leczenie będzie dostosowane do Twoich możliwości, tak by czym prędzej odczuwalna była dla Ciebie poprawa jakości funkcjonowania.

02.

Leczenie

03.

Rekomendacje

 
 

Masz nasze wsparcie

Terapia w BlueBall nie kończy się na wizytach w naszym centrum! Niezależnie czy proces leczenia jest już zakończony czy jest jeszcze w trakcie trwania, możemy gwarantować Ci kilka rzeczy:

 • Zawsze otrzymasz od nas jasne rekomendacje co do możliwości skorygowania czynników wywołujących niepożądany stan zdrowotny,
 • Jeśli Twoja terapia będzie obejmowała wykonywanie ćwiczeń, otrzymasz bezpłatny dostęp do platformy on-line, na której ułożymy dla Ciebie dedykowane plany do wykonania w domu.
 • Twoje zdrowie i satysfakcja z osiągniętych rezultatów jest dla nas na pierwszym miejscu!
Fizjoterapeuta oraz trener przygotowania motorycznego
Trener przygotowania motorycznego
Fizjoterapeuta
Trener przygotowania motorycznego
Fizjoterapeutka
Fizjoterapeuta
Fizjoterapeuta i trener personalny

Opinie naszych pacjentów

 • polecam to miejsce wszystkim tym, którzy myślą że już sobie ze swoimi dolegliwościami ruchowymi nie poradzą. Przede wszystkim fachowo, do tego w bardzo miłej „rodzinnej” atmosferze wasze problemy zdrowotne, będą z dnia na dzień odchodziły w niepamięć.
  Przy okazji lepiej poznacie własny organizm 🙂

  Adam Rubi
  Opinie Google
 • Do Centrum trafiłam rok temu bardzo miły i profesjonalny właściciel p.Krzysiu z dużą empatią do pacjenta.Bardzo mi pomogły rady i ćwiczenia .Polecam

  Calineczka
  Opinie Google
 • W Blue Ball pracują profesjonaliści wysokiej klasy.Miejsce przyjazne dla pacjentów.

  Aleksander Marczyński
  Opinie Google

Umów Wizytę

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji po prostu zadzwoń do nas, chętnie zarekomendujemy odpowiednią metodę leczenia oraz najlepszego specjalistę. Nasz zespół terapeutów czeka na Ciebie!

Toaleta


Szatnia


Kawa i Napoje

Prysznic


Klimatyzacja


Powiadomienia SMS

Parking


Płatność Kartą


Pakiety Zniżkowe