Należy wyjaśnić, iż wizyta internistyczna to wizyta u lekarza tzw. internisty, który jest specjalistą w dziedzinie medycyny wewnętrznej. Interniści zajmują się diagnostyką, leczeniem i zapobieganiem chorobom, które dotyczą narządów wewnętrznych, takich jak serce, płuca, wątroba, nerki i układ pokarmowy i wielu innych przypadłości.
Na podstawie zebranych podczas wywiadu informacji, lekarz internista może zdiagnozować chorobę, zalecić odpowiednie badania laboratoryjne, takie jak badania krwi, moczu lub kału, aby uzyskać więcej informacji na temat stanu zdrowia pacjenta oraz finalnie skierować pacjenta do specjalisty w danej dziedzinie.
Jednorazowa konsultacja Pacjenta dorosłego dotycząca leczenia nagłego problemu zdrowotnego (np. ostra infekcja dróg oddechowych, zapalenie pęcherza moczowego, dolegliwości bólowe, konsultacja po pobycie w szpitalu).
Konsultacja w celu ustalenia farmakoterapii chorób przewlekłych (choć może być jednorazowa to zalecamy
przynajmniej kontrolę po zmianie leczenia lub włączeniu nowych leków).
Konsultacja w zakresie profilaktyki zdrowotnej, planu badań profilaktycznych, porady w zakresie medycyny stylu życia.
Jednorazowa konsultacja dotycząca wyników badań laboratoryjnych, obrazowych i innych.
Konsultacja jako kontynuacja włączonego/zmodyfikowanego leczenia lub kontrola po leczeniu stanów ostrych.
Przekonaj się w kilka minut, jak skutecznie możemy pomóc Ci w leczeniu Twojej przypadłości.
Lata doświadczeń i setki najlepszych opinii naszych pacjentów, utwierdzają nas w doborze najlepszych metod.
Rozumiemy, że pierwsza wizyta to często niewiadoma dla naszych pacjentów. To czego możesz spodziewać się w BlueBall to napewno troska i zrozumienie.
W czasie wstępnej rozmowy lekarz zbiera dokładny wywiad. Dotyczy on dolegliwości obecnych i samopoczucia Pacjenta, przebytych i obecnych chorób, zażywanych leków, uczuleń, używek, obciążeń rodzinnych, stylu życia.
Jeśli Pacjent posiada dokumentację medyczną – np. wyniki badań, wypisy szpitalne, zaświadczenia od innych specjalistów – zostają one także uwzględnione na tym etapie.
Po zebraniu wywiadu następuje badanie internistyczne – obejmuje najczęściej osłuchiwanie serca, płuc, jamy brzusznej, badanie palpacyjne (czyli dłońmi) brzucha i klatki piersiowej, a także tarczycy i węzłów chłonnych, oglądanie gardła, jamy ustnej oraz skóry, ocena ewentualnych obrzęków. Może zostać poszerzone o przesiewowe badanie neurologiczne.
W razie wskazań – o badanie per rectum (czyli przez kiszkę stolcową).
Badanie często uzupełnione jest oceną:
Po badaniu lekarz podsumowuje wizytę i obecny stan zdrowia, może ustalić rozpoznania, zasugerować uzupełnienie diagnostyki o badania dodatkowe. Wspólnie z Pacjentem ustala dalsze postępowanie, wydaje zalecenia i włącza leczenie jeśli jest to wskazane.
Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji po prostu zadzwoń do nas, chętnie zarekomendujemy odpowiednią metodę leczenia oraz najlepszego specjalistę. Nasz zespół terapeutów czeka na Ciebie!