Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć na stronie: Polityka prywatności.jesteś w: strona główna / Terapia / Terapia Oddechowa SpiroTiger®

Terapia Oddechowa SpiroTiger®

Oddychanie jest jednym z najważniejszych procesów życiowych – wie o tym każdy z nas, ale w większości nie przywiązujemy do tego uwagi. W procesie oddychania bierze udział aż 370 mięśni, w tym przepona, mięśnie brzucha, mięśnie szyi oraz mięśnie klatki piersiowej.

Ponizeważ system wymiany gazowej u człowieka jest niezwykle skomplikowany, a w związku z tym bardzo narażony na uszkodzenia w przebiegu wielu chorób. W licznych badaniach naukowych udowodniono, że właściwy trening mięśni oddechowych przy użyciu odpowiedniego sprzętu, skutecznie wspomaga terapię pacjentów z różnymi schorzeniami.

Osłabionie mięśnie oddechowe obniżają ogólną sprawność całego organizmu, a w niektórych przypadkach mogą negatywnie wpływać na jakość życia. Pamiętaj że oddech to życie!

Od dziś i Ty możesz rozpocząć specjalistyczny trening respiracyjny, przy pomocy unikatowego mobilnego urządzenia jakim jest SpiroTiger®.
Trening tlenowy oraz oddechowy dla sportowców
SpiroTiger® to system oparty o wymuszone oddychanie z indywidualnie zaprogramowanym planem oraz parametrami dobranymi właściwie dla Twojego stanu zdrowia, objętości płuc i możliwości.
Co najważniejsze - do treningu respiracyjnego właściwie nie ma przeciwwskazań i odbywa się bez nadmiernego obciążenia układu sercowo-naczyniowego.

 System SpiroTiger® jest pomocny dla:


 Pulmonologii - POChP, Mukowiscydoza, Astma, Chrapanie, bezdech nocny, Niewydolność oddechowa
 Kardiologii - Niewydolność serca, opieka przed i pooperacyjna
 Naurologii - Bóle kręgosłupa, Urazy kręgosłupa
 Leczenia urazów sportowych
 Kontroli wagi ciała
 Rekonwalescenji
 Rzucaniu palenia
 Reumatologii i ZZSK

Jesteśmy certyfikowanymi trenerami Metody SpiroTiger®, a nasze centrum jednym z niewielu miejsc w Polsce gdzie możesz trenować pod okiem przeszkolonej w ww. metodzie kadry.

 Trening ze SpiroTigerem® pod okiem profesjonalisty to wymierne efekty:


 zmniejszenie odczucia duszności
 poprawa siły i wytrzymałości mięśni oddechowych
 poprawa koordynacji oddechu
 poprawa jakości snu
 poprawa siły mięśni języka i skrócenie chrapania
 przyspieszenie regeneracji organizmu
 Rpoprawa jakości życia
 wzmocnienie stabilności tułowia
 redukcja wagi ciał

Trening mięśni oddechowych w Katowicach i Siemianowicach

 SpiroTiger® Sport – Trening Sportowy


W czasie wysiłku fizycznego także mięśnie oddechowe męczą się, co w efekcie pogarsza wydolność całego organizmu.
W trakcie zwykłego treningu wytrzymałościowego ( jak bieganie czy jazda na rowerze ) nie można wytrenować mięśni oddechowych. Jest to możliwe tylko przy użyciu unikatowego sprzętu SpiroTiger®.

W oparciu o badania naukowe stwierdzono wyraźny wzrost siły i wytrzymałości oraz szybszą regenerację u sportowców, którzy poddani byli treningowi z użyciem SpiroTigera®.

Ten specjalistyczny trening adresowany jest do wszystkich tak amatorów jak i wyczynowych sportowców. Spróbuj i Ty – efekty Twojej pracy zobaczysz już po kilku tygodniach treningu.

Zapraszamy do naszego centrum na bezpłatny pokazowy trening i konsultację.

ZOBACZ CENNIK USŁUG

Rezerwacja telefoniczna (+48) 7 96 96 96 71  | zapisy online 

Krzysztof Olech - fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego specjalizujący się w diagnostyce funkcjonalnej

Krzysztof
Olech

Założyciel oraz główny motor napędowy BlueBall. Z wykształcenia fizjoterapeuta oraz trener przygotowania motorycznego o bardzo szerokim spektrum specjalizacji udokumentowanych prestiżowymi kursami i wieloletnią praktyką fizjoterapeutyczną.

Sebastian Kurbiel - fizjoterapeuta, osteopata i praktyk terapii manualnej

Sebastian
Kurbiel

Z pasjii i wykształcenia certyfikowany osteopata i praktyk terapii manualnych. Wiedzę zdobytą w prestiżowej Sutherland College of Osteopathic Medicine w Brukselii, przekłada na pomoc pacjentom w najcięższych przypadkach i dolegliwościach.

Rafał Piętak - trener personalny oraz fizjoterapeuta, gabinet przyjęć w Katowicach i Siemianowicach

Rafał
Piętak

Posiadając dyplom magistra fizjoterapii oraz szereg specjalistycznych szkoleń podejmuje się leczenia dolegliwości bólowych jak również rehabilitacji po zabiegowej. Wynika to z bogatego doświadczenia w terapii manualnej jak również prowadzenia treningów personalnych.

Paweł Kaczmarczyk - fizjoterapeuta i specjalista terapii manualnej, przyjmuje w gabinecie BlueBall w Katowicach

Paweł
Kaczmarczyk

Fizjoterapeuta, nastawiony na ciągły rozwój i nowe wyzwania, doświadczony w pomocy sportowcom i osobom, które urazach, kontuzjach i zabiegach potrzebują wsparcia fizjoterapeuty w domu.

Piotr Kos - specjalista terapii manualnej oraz osteopatii w BlueBall

Piotr
Kos

Specjalista fizjoterapii sportowej i ortopedii, pracuje z pacjentami nad poprawą sprawności ogólnej a także wspiera podczas powrotu do zdrowia. Obecnie poszerza wiedzę na Flanders International College of Osteapathy.

Michał Kafarski - Trener przygotowania motorycznego

Michał
Kafarski

Trener przygotowania fizycznego oraz trener indywidualny. Wieloletnie doświadczenie pracy w klubach fitness i organizacjach sportowych, połączone z bogatą edukacją w tym właśnie zakresie podwyższa jakość treningu z każdym podopiecznym Michała.

Dominika Brol - Instruktor lekkoatletyki oraz specjalistka z zakresu żywnienia i suplementacji w sporcie.

Dominika
Brol

Absolwentka studiów podyplomowych AWF na kierunku instruktor lekkoatletyki oraz studiów podyplomowych z zakresu żywienia i suplementacji w sporcie.

Małgorzata Kucharska BlueBall

Małgorzata
Kucharska

Fizjoterapeutka, specjalizuje się w profilaktyce i terapii narządu ruchu, szczególnie w leczeniu dolegliwości kręgosłupa i stawów obwodowych.

Maciej Jurczak

Maciej
Jurczak

- trener przygotowania motorycznego w BlueBall. Główne obszary specjalizacji to przygotowanie motoryczne do gry w golfa, trening zawodników gier zespołowych, w tym również juniorów.

Katarzyna Waldera - specjalista dietetyk żywieniowy

Katarzyna
Waldera

Specjalistka, psychodietetyk kliniczny specjalizujące się w dietach odchudzających, wspiera żywieniowo osoby zmagające się z chorobami układu pokarmowego, układu sercowo-naczyniowego, chorób tarczycy.

Patryk Marczykowski - fizjoterapeuta i osteopata w BlueBall Siemianowice.

Patryk
Marczykowski

Fizjoterapeuta z holistycznym podejściem do zdrowia pacjenta, angażuje się w stu procentach w ich drogę powrotną do zdrowia. Kontynuuje naukę na studiach podyplomowych z zakresu Medycyny Osteopatycznej.

Dawid Pawlak w BlueBall

Dawid
Pawlak

Fizjoterapeuta Specjalista Medycyny Manualnej i Ortopedycznej Terapii Manualnej. Tytuł Doktora nauk o kulturze fizycznej zdobył z wyróżnieniem na AWF w Katowicach. Swoją pracę manualną łączy z diagnostyką USG narządu ruchu.

Agnieszka-Łobodzińska - recepcja i zapisy w BlueBall

Agnieszka
Łobodzińska

Doświadczenie w działach kadr oraz księgowości zamieniła na organizowanie życia w BlueBall. Zapisy, grafiki oraz sprawy firmowe nie mają szans na przetrwanie bez jej ingerencji.

Lekarze specjaliści - ortopeda, traumatolog, reumatolog, chirurg szczękowy i inni polecani lekarze

Polecani
lekarze

Szukasz odpowiedniego specjalisty? Zapoznaj się z naszymi rekomendacjami. Ścisła współpraca to gwarant skutecznego leczenia Polecamy tych specjalistów!

Dołącz do BlueBall Team!

Dołącz do
BlueBall

Czujesz, że posiadasz odpowiednio wysokie kwalifikacje aby dołączyć do naszego team'u? Prześlij nam swoje CV wraz z listem przewodnim. Czekamy na Ciebie!

strzałka do góry

GODZINY OTWARCIA:

PONIEDZIAŁEK

8:00 - 20:00

WTOREK

8:00 - 20:00

ŚRODA

8:00 - 20:00

CZWARTEK

8:00 - 20:00

PIĄTEK

8:00 - 18:00

SOBOTA

Zapisy ustalane
telefonicznie

Po wcześniejszym umówieniu, przyjmujemy pacjentów poza godzinami otwarcia.

kontakt z nami:

Zadzwoń i zarejestruj się!
+48 7 96 96 96 71

Email BlueBall

Masz pytania? Napisz!
info@blueball.pl

Zaplanuj dojazd do nas:
Gabinet Siemianowice Śl.
Gabinet Katowice - Centrum
BlueBall Performance

NASZ ADRES:

BlueBall - Centrum Rehabilitacji,
Osteopatii i Treningu

Główna siedziba:

ul. Św. Barbary 22
41-100 Siemianowice Śląskie


ul. Sokolska - przyjmuje tylko 
Osteopata 
40-094 Katowice

BlueBall Performance

ul. Jedności 10
41-200 Sosnowiec

zapisz się do newslettera

strzałka do góry

Zaufali nam:

Szkolenia i współpraca z Real PolskaSzkolenia i współpraca z MakroWspółpraca z LuxMedWspółpraca z Signal IdunaWspółpraca z PASMwspółpraca z placówkami Enel-Med

 

BlueBall - Centrum rehabilitacji, Osteopatii i Treningu w Siemianowicach Śląskich i Katowicach.