Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć na stronie: Polityka prywatności.jesteś w: strona główna / Terapia / Igłowanie

Igłowanie

Metoda suchego igłowania polega na nakłuwaniu bardzo cienkimi igłami tzw. punktów spustowych, czyli wrażliwych obszarów mięśni. Aktywny punkt spustowy to miejsce, które powoduje ból mięśnia w spoczynku, nasilający się dodatkowo podczas jego aktywności, czyli skurczania i rozciągania. Wbrew pozorom jednak, ból odczuwany w jednym miejscu może mieć swoje źródło zupełnie gdzie indziej – ludzkie ciało jest bardzo skomplikowanym układem wzajemnych powiązań, w którym źródło problemu wbrew pozorom może wcale nie znajdować się w miejscu, w którym ten ból faktycznie odczuwamy.

W praktyce zatem niezwykle istotna staje się profesjonalna diagnoza - błędne określenie miejsca docelowego może w dłuższej perspektywie powodować rozlewanie się bólu na inne części ciała. Upraszczając, można powiedzieć, że uszkodzenie mięśnia w jednym miejscu może prowokować rdzeń kręgowy do wysyłania mózgowi impulsów bólowych z innych części ciała, pomimo tego, że faktycznie są one zupełnie sprawne.

Terapia za pomocą suchego igłowania zaczyna się zatem od rzeczy absolutnie kluczowej, tzn. zlokalizowania źródła bólu na podstawie rozmowy z pacjentem i stymulowania poszczególnych mięśni. Następnie punkty spustowe nakłuwa się bardzo cienkimi i długimi igłami w celu delikatnego i kontrolowanego uszkodzenia mięśnia. Ma to na celu pobudzić organizm do wymiany uszkodzonych włókien na nowe i regeneracji mięśnia w naturalny sposób. Metodę tę można więc w uproszczeniu porównać do klasycznej szczepionki, która również prowokuje organizm do samodzielnego pokonania problemu.

Suche igłowanie może na pierwszy rzut oka wydawać się zwyczajną akupunkturą. Zasadniczą różnicą jest jednak fakt, że terapia ta jest całkowicie profesjonalną dziedziną zachodniej medycyny, potwierdzoną nie tylko odczuciami pacjentów, ale również wynikami badań naukowych.

Suche igłowanie jest bez porównania skuteczniejsze niż klasyczna symulacja dokuczliwych miejsc przez masaż, poniżej kilka jej najważniejszych zalet:
 Trafia bezpośrednio w źródło bólu, gdzie nie mogą dotrzeć dłonie terapeuty.
 Stosowane igły są bardzo cienki i nie pozostawiają blizn, zaś ból ustępuje po około 7-10 dniach zarówno w miejscu nakłucia, jak i innych obszarach dotkniętych problemem.
 Metoda ta nie wprowadza również do organizmu żadnych obcych substancji, skupiając się jedynie na pobudzeniu go do samodzielnej pracy i naturalnego rozwiązania problemu.

Podsumowując, suche igłowanie jest metodą profesjonalną, naturalną, nieinwazyjną oraz bardzo skuteczną, która działa szybko i nie pozostawia widocznych śladów terapii. Skuteczność zabiegu potwierdzają liczne badania, dzięki którym w niedalekiej przyszłości ten innowacyjny zabieg stanie się standardem wykorzystywanym w całym świecie zachodniej medycyny.

ZOBACZ CENNIK USŁUG

Rezerwacja telefoniczna (+48) 7 96 96 96 71  | zapisy online 

Krzysztof Olech - fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego specjalizujący się w diagnostyce funkcjonalnej

Krzysztof
Olech

Założyciel oraz główny motor napędowy BlueBall. Z wykształcenia fizjoterapeuta oraz trener przygotowania motorycznego o bardzo szerokim spektrum specjalizacji udokumentowanych prestiżowymi kursami i wieloletnią praktyką fizjoterapeutyczną.

Sebastian Kurbiel - fizjoterapeuta, osteopata i praktyk terapii manualnej

Sebastian
Kurbiel

Z pasjii i wykształcenia certyfikowany osteopata i praktyk terapii manualnych. Wiedzę zdobytą w prestiżowej Sutherland College of Osteopathic Medicine w Brukselii, przekłada na pomoc pacjentom w najcięższych przypadkach i dolegliwościach.

Rafał Piętak - trener personalny oraz fizjoterapeuta, gabinet przyjęć w Katowicach i Siemianowicach

Rafał
Piętak

Posiadając dyplom magistra fizjoterapii oraz szereg specjalistycznych szkoleń podejmuje się leczenia dolegliwości bólowych jak również rehabilitacji po zabiegowej. Wynika to z bogatego doświadczenia w terapii manualnej jak również prowadzenia treningów personalnych.

Paweł Kaczmarczyk - fizjoterapeuta i specjalista terapii manualnej, przyjmuje w gabinecie BlueBall w Katowicach

Paweł
Kaczmarczyk

Fizjoterapeuta, nastawiony na ciągły rozwój i nowe wyzwania, doświadczony w pomocy sportowcom i osobom, które urazach, kontuzjach i zabiegach potrzebują wsparcia fizjoterapeuty w domu.

Piotr Kos - specjalista terapii manualnej oraz osteopatii w BlueBall

Piotr
Kos

Specjalista fizjoterapii sportowej i ortopedii, pracuje z pacjentami nad poprawą sprawności ogólnej a także wspiera podczas powrotu do zdrowia. Obecnie poszerza wiedzę na Flanders International College of Osteapathy.

Michał Kafarski - Trener przygotowania motorycznego

Michał
Kafarski

Trener przygotowania fizycznego oraz trener indywidualny. Wieloletnie doświadczenie pracy w klubach fitness i organizacjach sportowych, połączone z bogatą edukacją w tym właśnie zakresie podwyższa jakość treningu z każdym podopiecznym Michała.

Dominika Brol - Instruktor lekkoatletyki oraz specjalistka z zakresu żywnienia i suplementacji w sporcie.

Dominika
Brol

Absolwentka studiów podyplomowych AWF na kierunku instruktor lekkoatletyki oraz studiów podyplomowych z zakresu żywienia i suplementacji w sporcie.

Małgorzata Kucharska BlueBall

Małgorzata
Kucharska

Fizjoterapeutka, specjalizuje się w profilaktyce i terapii narządu ruchu, szczególnie w leczeniu dolegliwości kręgosłupa i stawów obwodowych.

Maciej Jurczak

Maciej
Jurczak

- trener przygotowania motorycznego w BlueBall. Główne obszary specjalizacji to przygotowanie motoryczne do gry w golfa, trening zawodników gier zespołowych, w tym również juniorów.

Katarzyna Waldera - specjalista dietetyk żywieniowy

Katarzyna
Waldera

Specjalistka, psychodietetyk kliniczny specjalizujące się w dietach odchudzających, wspiera żywieniowo osoby zmagające się z chorobami układu pokarmowego, układu sercowo-naczyniowego, chorób tarczycy.

Patryk Marczykowski - fizjoterapeuta i osteopata w BlueBall Siemianowice.

Patryk
Marczykowski

Fizjoterapeuta z holistycznym podejściem do zdrowia pacjenta, angażuje się w stu procentach w ich drogę powrotną do zdrowia. Kontynuuje naukę na studiach podyplomowych z zakresu Medycyny Osteopatycznej.

Dawid Pawlak w BlueBall

Dawid
Pawlak

Fizjoterapeuta Specjalista Medycyny Manualnej i Ortopedycznej Terapii Manualnej. Tytuł Doktora nauk o kulturze fizycznej zdobył z wyróżnieniem na AWF w Katowicach. Swoją pracę manualną łączy z diagnostyką USG narządu ruchu.

Agnieszka-Łobodzińska - recepcja i zapisy w BlueBall

Agnieszka
Łobodzińska

Doświadczenie w działach kadr oraz księgowości zamieniła na organizowanie życia w BlueBall. Zapisy, grafiki oraz sprawy firmowe nie mają szans na przetrwanie bez jej ingerencji.

Lekarze specjaliści - ortopeda, traumatolog, reumatolog, chirurg szczękowy i inni polecani lekarze

Polecani
lekarze

Szukasz odpowiedniego specjalisty? Zapoznaj się z naszymi rekomendacjami. Ścisła współpraca to gwarant skutecznego leczenia Polecamy tych specjalistów!

Dołącz do BlueBall Team!

Dołącz do
BlueBall

Czujesz, że posiadasz odpowiednio wysokie kwalifikacje aby dołączyć do naszego team'u? Prześlij nam swoje CV wraz z listem przewodnim. Czekamy na Ciebie!

strzałka do góry

GODZINY OTWARCIA:

PONIEDZIAŁEK

8:00 - 20:00

WTOREK

8:00 - 20:00

ŚRODA

8:00 - 20:00

CZWARTEK

8:00 - 20:00

PIĄTEK

8:00 - 18:00

SOBOTA

Zapisy ustalane
telefonicznie

Po wcześniejszym umówieniu, przyjmujemy pacjentów poza godzinami otwarcia.

kontakt z nami:

Zadzwoń i zarejestruj się!
+48 7 96 96 96 71

Email BlueBall

Masz pytania? Napisz!
info@blueball.pl

Zaplanuj dojazd do nas:
Gabinet Siemianowice Śl.
Gabinet Katowice - Centrum
BlueBall Performance

NASZ ADRES:

BlueBall - Centrum Rehabilitacji,
Osteopatii i Treningu

Główna siedziba:

ul. Św. Barbary 22
41-100 Siemianowice Śląskie


ul. Sokolska - przyjmuje tylko 
Osteopata 
40-094 Katowice

BlueBall Performance

ul. Jedności 10
41-200 Sosnowiec

zapisz się do newslettera

strzałka do góry

Zaufali nam:

Szkolenia i współpraca z Real PolskaSzkolenia i współpraca z MakroWspółpraca z LuxMedWspółpraca z Signal IdunaWspółpraca z PASMwspółpraca z placówkami Enel-Med

 

BlueBall - Centrum rehabilitacji, Osteopatii i Treningu w Siemianowicach Śląskich i Katowicach.