Trening Motoryczny Golfistów

 

Golf jest coraz częściej wybieraną formą spędzania wolnego czasu w Polsce. Ta dyscyplina sportowa kojarzona jest najczęściej ze spokojem i klasą. Rzeczywiście – w porównaniu do bardziej kontaktowych i ekstremalnych sportów – gracze w golfa narażeni są na mniej kontuzji wynikających z charakteru tej aktywności. Nie oznacza to jednak, że te nie istnieją.
Już podczas amatorskich i rekreacyjnych treningów w golfa mogą pojawić się problemy związane z ruchomością stawów, napięciem mięśniowym i przygotowaniem motorycznym. Ze względu na powtarzalne ruchy swingu golfowego, mikrourazy tkanek powstające podczas gry, golf może doprowadzić do bolesnych i nawracających kontuzji.

Coraz większe wymagania fizyczne w stosunku do zawodowych graczy narzucają konieczność odpowiednich ćwiczeń w celu zwiększenia: celności, siły, równowagi i kontroli.

Poprawa gibkości i mobilności

Trening mocy / szybkość swingu

Poprawa siły maksymalnej

Wzmocnienie stabilności pozycji

Poprawa wzorca swingu

Prewencja I zapobieganie przeciążeniom (kontuzjom)

Rodzaje treningu

 
 
 • Trening indywiudalny
 • Videoanaliza
 • Trening z pomiarem prędkości ruchu VBT
 • Opieka i regeneracja

Czekamy na Ciebie!

Skontaktuj się z BlueBall
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 

Pozwól nam wydobyć drzemiący w Tobie potencjał.
Zobacz jak skuteczny jest trening motoryczny dla golfistów, który zaplanujemy i wdrożymy razem z Tobą!
Lata doświadczeń i setki najlepszych opinii naszych klientów, utwierdzają nas w doborze najlepszych metod treningowych.

01.

Pierwsza Wizyta

 
 
 
 
 

Wyznaczmy cele

Podstawą dobrze zaplanowanego treningu jest obiektywna ocena sprawności motorycznej. Pozwala ona  rozpoznać utrwalone nawyki ruchowe, wzorce przeciążeń i asymetrii wynikające ze współczesnego stylu życia.

To właśnie na pierwszym spotkaniu, poprzez ocenę parametrów motorycznych będziemy mogli przyjąć ramowe założeniu treningu z uwzględnieniem celu, który został przez Ciebie założony!

Na sesje treningowe ubierz się w swoją ulubioną odzież sportową. Generalnie nasze treningi odbywają się na miejscu, gdzie posiadamy niezbędny i kompletny sprzęt, jednak zdarzają nam się zajęcia w parku, lesie, czy na stadionie lekkoatletycznym nieopodal naszego centrum.

 
 
 
 
 
 

Trenujemy z efektami

Znając cele, słabe i mocne ogniwa oraz dotychczasowe wzorce ruchowe przystępujemy do projektowania indywidualnego planu ćwiczeń i zajęć z trenerem przygotowania motorycznego i fizjoterapeutą. Nasz trening wykracza poza stosowany powszechnie redukcjonizm ciała do poszczególnych grup mięśniowych. Trening personalny w BlueBall zakłada zintegrowaną pracę dolnej i górnej części ciała (lower i upper body) w oparciu o mocny tułów (core), a także kierunkowo podnosi siłę, szybkość i moc.

W każdym przypadku trening będzie dostosowany do Twoich możliwości, tak by założone cele były realne do osiągnięcia.

02.

Trening

03.

Rekomendacje

 
 
 
 

Masz nasze wsparcie

Trening w BlueBall nie kończy się na wizytach w naszym centrum! Twoja praca treningowa to przecież proces długofalowy wobec czego, możemy gwarantować Ci kilka rzeczy:

 • Zawsze otrzymasz od nas jasne rekomendacje co do techniki wykonywania ćwiczeń tak by nie narazić się na urazy i kontuzje podczas uprawiania sportu lub ćwicząc samemu,
 • Otrzymasz bezpłatny dostęp do platformy on-line, na której ułożymy dla Ciebie dedykowane plany treningowe do wykonania w domu,
 • Twoje zdrowie i satysfakcja z osiągniętych celów jest dla nas na pierwszym miejscu!

Opinie naszych klientów

 • Świetne miejsce, profesjonalna kadra, właściwe podejście do pacjenta oraz dopasowane do jego potrzeb.

  Robert Czupioł
  Opinie Google
 • Profesjonaliści w każdym calu. Miła atmosfera. Indywidualne podejście do klienta. To już drugi rok z Blueball. Jestem niezmiernie zadowolony z dotychczasowej współpracy i osiągniętych rezultatów. Tylko tak dalej :). Polecam wszystkim !!!

  Michał Szydłowski
  Opinie Google
 • Super doświadczony personel, specjaliści przez duże S!!!!!

  Robert Dekarz
  Opinie Google
Fizjoterapeuta oraz trener przygotowania motorycznego
Trener przygotowania motorycznego
Trener przygotowania motorycznego
Fizjoterapeuta i trener personalny

Umów Wizytę

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji! Chętnie zarekomendujemy odpowiednio dobrany plan treningowy oraz najlepszego trenera, który pomoże Ci osiągnąć wyznaczone cele. Nasz zespół czeka na Ciebie!

Toaleta


Szatnia


Kawa i Napoje

Prysznic


Klimatyzacja


Powiadomienia SMS

Parking


Płatność Kartą


Pakiety Zniżkowe