Trening Personalny i Funkcjonalny

 

Trening funkcjonalny opiera się na projektowaniu prawidłowych wzorców ruchu. W kontraście do treningu personalnego, nakierowanego na ogólną sprawność i rzeźbienie sylwetki, trening funkcjonalny wywodzi się z fizjoterapii medycznej i służy osiągnięciu konkretnych celów, np. przygotowaniu do jazdy na nartach, zawodów lekkoatletycznych, wróceniu do sprawności po kontuzji lub wzmocnieniu tułowia u osób starszych.

Podstawą treningu funkcjonalnego jest kompleksowa ocena sprawności motorycznej metodą FMS™ (Functional Movement Screen). Funkcjonalne, a zatem całościowe i dynamiczne podejście do pracy z ciałem, pozwala rozpoznać utrwalone wzorce przeciążeń i asymetrii wynikające ze współczesnego stylu życia. Złe nawyki ruchowe przekładają się na wszystkie aktywności – od rekreacyjnego biegania po sporty ekstremalne – zwiększając ryzyko kontuzji i psując ekonomię ruchu.

Znając cele, słabe i mocne ogniwa oraz dotychczasowe wzorce ruchowe przystępujemy do projektowania indywidualnego planu ćwiczeń i zajęć z trenerem przygotowania motorycznego i fizjoterapeutą. Trening funkcjonalny wykracza poza stosowany powszechnie redukcjonizm ciała do poszczególnych grup mięśniowych, podkreślając zintegrowaną pracę dolnej i górnej części ciała (lower i upper body) w oparciu o mocny tułów (core), a także kierunkowo podnosi siłę, szybkość i moc.

Trening po urazach

Redukcja wagi

Korekcja wad

Poprawa kondycji

Modelowanie i kształtowanie sylwetki

Przygotowanie do sportów letnich i zimowych

Rodzaje treningu

 
 
 • Trening indywidualny
 • Trening medyczny
 • Poprawa kondycji
 • Plany treningowe z osobistą aplikacją
 • Opieka fizjoterapeutyczna

Czekamy na Ciebie!

Skontaktuj się z BlueBall
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 

Pozwól nam wydobyć drzemiący w Tobie potencjał.
Zobacz jak skuteczny jest trening funkcjonalny i personalny, który zaplanujemy i wdrożymy razem z Tobą!
Lata doświadczeń i setki najlepszych opinii naszych klientów, utwierdzają nas w doborze najlepszych metod treningowych.

01.

Pierwsza Wizyta

 
 
 
 
 

Wyznaczmy cele

Podstawą dobrze zaplanowanego treningu jest obiektywna ocena sprawności motorycznej. Pozwala ona  rozpoznać utrwalone nawyki ruchowe, wzorce przeciążeń i asymetrii wynikające ze współczesnego stylu życia.

To właśnie na pierwszym spotkaniu, poprzez ocenę parametrów motorycznych będziemy mogli przyjąć ramowe założeniu treningu z uwzględnieniem celu, który został przez Ciebie założony!

Na sesje treningowe ubierz się w swoją ulubioną odzież sportową. Generalnie nasze treningi odbywają się na miejscu, gdzie posiadamy niezbędny i kompletny sprzęt, jednak zdarzają nam się zajęcia w parku, lesie, czy na stadionie lekkoatletycznym nieopodal naszego centrum.

 
 
 
 
 
 

Trenujemy z efektami

Znając cele, słabe i mocne ogniwa oraz dotychczasowe wzorce ruchowe przystępujemy do projektowania indywidualnego planu ćwiczeń i zajęć z trenerem przygotowania motorycznego i fizjoterapeutą. Nasz trening wykracza poza stosowany powszechnie redukcjonizm ciała do poszczególnych grup mięśniowych. Trening personalny w BlueBall zakłada zintegrowaną pracę dolnej i górnej części ciała (lower i upper body) w oparciu o mocny tułów (core), a także kierunkowo podnosi siłę, szybkość i moc.

W każdym przypadku trening będzie dostosowany do Twoich możliwości, tak by założone cele były realne do osiągnięcia.

02.

Trening

03.

Rekomendacje

 
 
 
 

Masz nasze wsparcie

Trening w BlueBall nie kończy się na wizytach w naszym centrum! Twoja praca treningowa to przecież proces długofalowy wobec czego, możemy gwarantować Ci kilka rzeczy:

 • Zawsze otrzymasz od nas jasne rekomendacje co do techniki wykonywania ćwiczeń tak by nie narazić się na urazy i kontuzje podczas uprawiania sportu lub ćwicząc samemu,
 • Otrzymasz bezpłatny dostęp do platformy on-line, na której ułożymy dla Ciebie dedykowane plany treningowe do wykonania w domu,
 • Twoje zdrowie i satysfakcja z osiągniętych celów jest dla nas na pierwszym miejscu!

Opinie naszych klientów

 • Treningi z Maćkiem pozwoliły mi podnieść formę sportową na wyższy poziom 🙂 . Jest z niego świetny specjalista. Polecam wszystkim tego świetnego specjalistę 🙂 .

  Weronika Wysocka
  Opinie Google
 • Profesjonaliści w każdym calu. Miła atmosfera. Indywidualne podejście do klienta. To już drugi rok z Blueball. Jestem niezmiernie zadowolony z dotychczasowej współpracy i osiągniętych rezultatów. Tylko tak dalej :). Polecam wszystkim !!!

  Michał Szydłowski
  Opinie Google
 • Serdecznie polecam. Pełen profesjonalizm i bezproblemowa współpraca. Fachowość w super wydaniu. Niezmiennie od 2013 roku tylko Blueball Centrum Rehabilitacji

  Katarzyna Królikiewicz
  Opinie Google
Fizjoterapeuta oraz trener przygotowania motorycznego
Trener przygotowania motorycznego
Trener przygotowania motorycznego
Fizjoterapeuta i trener personalny

Umów Wizytę

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji! Chętnie zarekomendujemy odpowiednio dobrany plan treningowy oraz najlepszego trenera, który pomoże Ci osiągnąć wyznaczone cele. Nasz zespół czeka na Ciebie!

Toaleta


Szatnia


Kawa i Napoje

Prysznic


Klimatyzacja


Powiadomienia SMS

Parking


Płatność Kartą


Pakiety Zniżkowe