Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć na stronie: Polityka prywatności.jesteś w: strona główna / Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta

SESJA TERAPEUTYCZNA – NA CZYM POLEGA, CO NAS WYRÓŻNIA ?

Wchodząc do naszego centrum stajesz się dla swojego terapeuty najważniejszą osobą na świecie. Cała jego uważność od tego momentu zostaje skierowana na Twoją osobę. To samo tyczy się Ciebie, w tym czasie nie powinieneś zastanawiać się co musisz zrobić po naszym spotkaniu, co zjesz na obiad itp.

Kierując się zasadą, że ważny jest pacjent, a nie jego choroba, człowieka rozpatruje się wraz z jego historią, środowiskiem życia oraz rozwojem. Naszą wspólną misją jest dotarcie do źródła problemu, a nie leczenie tylko objawów. Pacjent jest osobą, która poszukuje zdrowia, a terapeuta jest jego przewodnikiem na drodze jego poszukiwania.

Nie zadawalając się etykietkami w kontekście symptomatologii, przechodzimy do procesu diagnostycznego. Rozpoczynamy wywiad, którego celem jest znalezienie odpowiedzi na pytanie: co Tobie uniemożliwia cieszenie się zdrowiem? Kiedy pojawia się jakaś dysfunkcja/dolegliwości bólowe/nieprawidłowa praca jednego z narządów, jesteś często zaskoczony taką sytuacją, nie potrafisz zidentyfikować żadnej przyczyny, gdyż nie miałeś żadnego urazu, wzmożonej aktywności, która mogłaby przeciążyć daną strukturę.
Rolą terapeuty w tym momencie jest znalezienie logicznego wytłumaczenia. Dokonajmy analogii z samochodem: Pewnego ranka przekręcasz kluczyk w stacyjce, a silnik nie odpala, cała ta sytuacja złości Cię. Pomyślmy teraz: być może zapomniałeś zrobić przegląd swojemu pojazdowi? Przypominasz sobie te dziwne ciche odgłosy, które pojawiały się od jakiegoś czasu? Zaniedbałeś to! Silnik w pewnym momencie zawiódł. Tak samo jest z twoim ciałem. Dla przykładu: Nieoczekiwany ból dolnego odcinka kręgosłupasprawia, że nie możesz funkcjonować. Jesteś pewien, że nie dostałeś żadnych sygnałów ostrzegawczych? Może rano pojawił się lekki ból pleców, kiedy się obudziłeś? Och, tak, i ten dyskomfort, kiedy podnosiłeś tę ciężką torbę kilka dni temu. Prawda, pewnie mówisz sobie, że powinieneś był poświęcić temu jednak więcej uwagi. Potem przypominasz sobie, że kilka lat temu padłeś na „kość ogonową”. Po kilku dniach dolegliwości same ustąpiły. Nie zwracając uwagi na te pierwsze objawy, postanowiłeś podjąć ryzyko na przyszłość.
Trauma zawsze pozostawia po sobie jakiś ślad w naszych ciałach. Uraz fizyczny jest bezpośredni. Powoduje natychmiastową reakcję w ciele, poprzez dolegliwości, które wywołuje. Mózg zapisuje zarówno ból ciała, jak i emocje związane z nim w tym samym czasie. Takie postępowanie nas nie dziwi, ponieważ aktualne założenie systemu opieki zdrowotnej na Zachodzie brzmi: "Bądź chory, uzdrowimy cię". To może nie być najlepsza postawa. Lepiej byłoby doradzić: "Przede wszystkim zrób wszystko, aby zachować zdrowie".
Kolejnym krokiem jest obserwacja. Analizując Twoją postawę możemy znaleźć kilka wskazówek, w którym kierunku poprowadzić terapię. Za pomocą badania palpacyjnego potrafimy zidentyfikować zaburzenia strukturalne i funkcjonalne, co jest niezbędne do przeprowadzania odpowiedniego leczenia. Większość procesu diagnostycznego wykonywana jest za pomocą rąk. Są one najbardziej adaptującym się i wiarygodnym narzędziem pomiarowym ludzkiego ciała. Testy neurologiczne, naczyniowe, zakresy ruchomości poszczególnych części ciała oraz badania dodatkowe dostarczają dodatkowych wskazówek. Zbierając wszystkie informacje w całość przechodzimy do analizy systemu adaptacji i kompensacji. Pozwala to ocenić, które zaburzenie powinno być usunięte, a które można pominąć. Przez długi czas dążono do symetrii. Nie było to rozsądne, ponieważ człowiek jest z natury asymetryczny. W atlasach anatomicznych znajdziemy symetryczne obojczyki, ale w prosektorium już nie. Każda osoba w ciągu swojego życia wykazuje rozwój tkanek, który musi zostać przeciwstawiony pierwotnemu uporządkowaniu. W swoich działaniach trzeba być bardzo skupionym. Korygując niewłaściwy obszar można doprowadzić do zaburzenia mechanizmów adaptacyjnych i spowodować dolegliwości bólowe. Podsumowując należy więc się zastanowić, co powoduje dysfunkcję, a co jest tylko czynnikiem ochronnym.
Na podstawie tego uzyskujemy pełen obraz zdrowia pacjenta oraz przechodzimy do procesu terapeutycznego. Po zabiegu ciało potrzebuje czasu, aby móc w adekwatny sposób odpowiedzieć na zastosowane techniki. Z reguły istnieje odstęp pomiędzy sesjami terapeutycznymi, co najmniej jednego tygodnia.

W tym miejscu należy również podziękować wam, pacjentom, ponieważ motywujecie nas do ciągłego rozwoju oraz cięższej nauki każdego dnia. Dlaczego to jest tak ważne? Dla przykładu gdybyśmy rozmieścili wszystkie nasze nerwy w jednej linii, bylibyśmy w stanie opleść nią około dwa i pół razy wokół Ziemi. Ta liczba sama w sobie ilustruje złożoność ludzkiego ciała. Co więcej, każdy nerw ma odpowiednią tętnicę. Więc nasze ciało jest utworzone z podobnej długości tętnic. Taki doskonały system, powinien zachęcać nas do pozostania skromnym w odniesieniu do wyjątkowego daru, jaki dała nam natura oraz ciągle podążać za rozwojem wiedzy w tym zakresie.

Zapraszamy!

Więcej informacji pod numerem (+48) 7 96 96 96 71  | lub mailowo  info[at]blueball.pl

Krzysztof Olech - fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego specjalizujący się w diagnostyce funkcjonalnej

Krzysztof
Olech

Założyciel oraz główny motor napędowy BlueBall. Z wykształcenia fizjoterapeuta oraz trener przygotowania motorycznego o bardzo szerokim spektrum specjalizacji udokumentowanych prestiżowymi kursami i wieloletnią praktyką fizjoterapeutyczną.

Sebastian Kurbiel - fizjoterapeuta, osteopata i praktyk terapii manualnej

Sebastian
Kurbiel

Z pasjii i wykształcenia certyfikowany osteopata i praktyk terapii manualnych. Wiedzę zdobytą w prestiżowej Sutherland College of Osteopathic Medicine w Brukselii, przekłada na pomoc pacjentom w najcięższych przypadkach i dolegliwościach.

Rafał Piętak - trener personalny oraz fizjoterapeuta, gabinet przyjęć w Katowicach i Siemianowicach

Rafał
Piętak

Posiadając dyplom magistra fizjoterapii oraz szereg specjalistycznych szkoleń podejmuje się leczenia dolegliwości bólowych jak również rehabilitacji po zabiegowej. Wynika to z bogatego doświadczenia w terapii manualnej jak również prowadzenia treningów personalnych.

Paweł Kaczmarczyk - fizjoterapeuta i specjalista terapii manualnej, przyjmuje w gabinecie BlueBall w Katowicach

Paweł
Kaczmarczyk

Fizjoterapeuta, nastawiony na ciągły rozwój i nowe wyzwania, doświadczony w pomocy sportowcom i osobom, które urazach, kontuzjach i zabiegach potrzebują wsparcia fizjoterapeuty w domu.

Piotr Kos - specjalista terapii manualnej oraz osteopatii w BlueBall

Piotr
Kos

Specjalista fizjoterapii sportowej i ortopedii, pracuje z pacjentami nad poprawą sprawności ogólnej a także wspiera podczas powrotu do zdrowia. Obecnie poszerza wiedzę na Flanders International College of Osteapathy.

Michał Kafarski - Trener przygotowania motorycznego

Michał
Kafarski

Trener przygotowania fizycznego oraz trener indywidualny. Wieloletnie doświadczenie pracy w klubach fitness i organizacjach sportowych, połączone z bogatą edukacją w tym właśnie zakresie podwyższa jakość treningu z każdym podopiecznym Michała.

Dominika Brol - Instruktor lekkoatletyki oraz specjalistka z zakresu żywnienia i suplementacji w sporcie.

Dominika
Brol

Absolwentka studiów podyplomowych AWF na kierunku instruktor lekkoatletyki oraz studiów podyplomowych z zakresu żywienia i suplementacji w sporcie.

Małgorzata Kucharska BlueBall

Małgorzata
Kucharska

Fizjoterapeutka, specjalizuje się w profilaktyce i terapii narządu ruchu, szczególnie w leczeniu dolegliwości kręgosłupa i stawów obwodowych.

Maciej Jurczak

Maciej
Jurczak

- trener przygotowania motorycznego w BlueBall. Główne obszary specjalizacji to przygotowanie motoryczne do gry w golfa, trening zawodników gier zespołowych, w tym również juniorów.

Katarzyna Waldera - specjalista dietetyk żywieniowy

Katarzyna
Waldera

Specjalistka, psychodietetyk kliniczny specjalizujące się w dietach odchudzających, wspiera żywieniowo osoby zmagające się z chorobami układu pokarmowego, układu sercowo-naczyniowego, chorób tarczycy.

Patryk Marczykowski - fizjoterapeuta i osteopata w BlueBall Siemianowice.

Patryk
Marczykowski

Fizjoterapeuta z holistycznym podejściem do zdrowia pacjenta, angażuje się w stu procentach w ich drogę powrotną do zdrowia. Kontynuuje naukę na studiach podyplomowych z zakresu Medycyny Osteopatycznej.

Dawid Pawlak w BlueBall

Dawid
Pawlak

Fizjoterapeuta Specjalista Medycyny Manualnej i Ortopedycznej Terapii Manualnej. Tytuł Doktora nauk o kulturze fizycznej zdobył z wyróżnieniem na AWF w Katowicach. Swoją pracę manualną łączy z diagnostyką USG narządu ruchu.

Agnieszka-Łobodzińska - recepcja i zapisy w BlueBall

Agnieszka
Łobodzińska

Doświadczenie w działach kadr oraz księgowości zamieniła na organizowanie życia w BlueBall. Zapisy, grafiki oraz sprawy firmowe nie mają szans na przetrwanie bez jej ingerencji.

Lekarze specjaliści - ortopeda, traumatolog, reumatolog, chirurg szczękowy i inni polecani lekarze

Polecani
lekarze

Szukasz odpowiedniego specjalisty? Zapoznaj się z naszymi rekomendacjami. Ścisła współpraca to gwarant skutecznego leczenia Polecamy tych specjalistów!

Dołącz do BlueBall Team!

Dołącz do
BlueBall

Czujesz, że posiadasz odpowiednio wysokie kwalifikacje aby dołączyć do naszego team'u? Prześlij nam swoje CV wraz z listem przewodnim. Czekamy na Ciebie!

strzałka do góry

GODZINY OTWARCIA:

PONIEDZIAŁEK

8:00 - 20:00

WTOREK

8:00 - 20:00

ŚRODA

8:00 - 20:00

CZWARTEK

8:00 - 20:00

PIĄTEK

8:00 - 18:00

SOBOTA

Zapisy ustalane
telefonicznie

Po wcześniejszym umówieniu, przyjmujemy pacjentów poza godzinami otwarcia.

kontakt z nami:

Zadzwoń i zarejestruj się!
+48 7 96 96 96 71

Email BlueBall

Masz pytania? Napisz!
info@blueball.pl

Zaplanuj dojazd do nas:
Gabinet Siemianowice Śl.
Gabinet Katowice - Centrum
BlueBall Performance

NASZ ADRES:

BlueBall - Centrum Rehabilitacji,
Osteopatii i Treningu

Główna siedziba:

ul. Św. Barbary 22
41-100 Siemianowice Śląskie


ul. Sokolska - przyjmuje tylko 
Osteopata 
40-094 Katowice

BlueBall Performance

ul. Jedności 10
41-200 Sosnowiec

zapisz się do newslettera

strzałka do góry

Zaufali nam:

Szkolenia i współpraca z Real PolskaSzkolenia i współpraca z MakroWspółpraca z LuxMedWspółpraca z Signal IdunaWspółpraca z PASMwspółpraca z placówkami Enel-Med

 

BlueBall - Centrum rehabilitacji, Osteopatii i Treningu w Siemianowicach Śląskich i Katowicach.